RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Savaitės įvykių apžvalga. Jei nedrausit, prasigersiu!

Nuomonės autoriaus išvaizdos atvaizdas. 


Uf, kadangi savaitės komentarą rašau po ilgos pertraukos, tai šiek tiek ne į ritmą – praeitą savaitę šeštadienį, šią – pirmadienį. Atsiprašau galvojusių kitaip.

Per praeitą savaitę įvairios visuomeninės organizacijos labai teigė, kad nori drausti alkoholio reklamą. Nes jaunimas negali atsispirti tam šėlstančių stock modelių vaizdeliui prie Utenos ežerų, kad prasigers tauta. Jeigu lietuvis kalba, kad prasigers tauta, leiskit priminti, kad jis irgi tautos dalis. Šantažuoja frustratas.

 

Visi blaivininkų argumentai atsiremia į aukos sindromą, kad lietuviai XIX a. ne patys gėrė, kad caras per prievartą pylė. Kad jeigu išprievartavo, tai pati kalta, negalėjo susiturėti nuodėmėlis. Sudarė sąlygas! Pamatę per teliką reklamą tie blaivininkai nieko negali padaryti, iškart nusiperka, viską mėgdžioja. Jiems atrodo, kad žmogus pats negali spręsti, visi aplinkui yra vaikai, durni, tik jie protingi.

Arūnas Valinskas praeitą savaitę pralinksmino pateikęs citatų apie Joną Šimėną iš privačių pokalbių su kitais konservatoriais. Gaila, kad toks nuoširdus ir atviras politikas per kadenciją jis būdavo retai, užuot patrankęs per senas taisykles, užsimanė slėptis nuo žurnalistų, o savo problemas paversdavo neapykanta moteriškai lyčiai, prezidentę boba vadindamas. Aš jam pritariu – Šimėnas turi trauktis.

Kai praeitą savaitę Lietuvos futbolininkai užsimanė pažaisti Grozne, Čečėnijoj, ten kaip tik sirgaliai sumušė priešininkus, politikai patarė ten nevykti, pasakė, kad nesaugu. Ne uždraudė. Nerijus Kesminas suraitė komentarą, kuriame rašė:

 

Šios savaitės riaušės per Grozno „Terek“ dublerių rungtynes su varžovais iš „Krasnodar“ - ne argumentas.

 

Nuostabi diskusijos taktika – vadinti argumentus, ne argumentais. „-Neik ten. -Kodėl? -Ten vilkai išbadėję. -Ne argumentas.“ Nepatinka, ką jūs sakot, Kesminui. Jis nori į Grozną, ten daug futbolo žvaigždžių.

 

Praeitą savaitę Adamkus išleido knygą, kurioje rašė, kad Vytautas Landsbergis jį spaudė dėl Aukščiausiojo Teismo pirmininko skyrimo. Kiek paskutiniu metu skaitau, tai vis Adamkui interesų grupės keldavo sumaištį galvoje ir dienotvarkę trikdydavo. Supratau, kad nepatiko jam būti politikoje, toje interesų derinimo maišalynėje, nuėjo į mišką, vilkų bijodamas. Na, o jeigu Landsbergis įkalbinėjo neskirt teisėjos, kuri jo byloje teisėjavo, tai blogai. Bet gal jis turi teisinių argumentų.

 

„Lietuvos rytas“ vis dar dūsauja, prisiminęs jiems artimo Adamkaus laikus, negali susitaikyt, kad prezidentas – Grybauskaitė, turbūt todėl liaupses Adamkienei rašė be argumentų:

 

Ne viename valstybinime ar oficialiame vizite užsienyje, lydėdama vyrą, ji inteligencija ir išvaizda pranokdavo net karalienes ar didžiausių pasaulio valstybių vadovų žmonas.

 

Ponia Alma taip pat viena pirmųjų, o galbūt ir pirmoji šalies istorijoje po nepriklausomybės atkūrimo savo pavyzdžiu pademonstravo, kad būtina dalintis tuo ką turi, ką sugebi, padėti tiems, kam paramos labiausiai reikia.

 

Adamkus savo knygoj aprašo ir aistras, kai buvo nutraukta nusikaltimais prieš civilius gyventojus įtarto sovieto Yitzhako Arado byla, kuris dabar gyvena Izraelyje. BNSas rašė:

 

Kaltinimai sovietų partizanams dažnai sulaukia prieštaringų vertinimų, nes tai dažnai žydams būdavo vienintelė galimybė išgyventi.

 

Pasiteisinimo ar pateisinimo nekaltų žmonių žudymams nėra. Kitaip įmanoma pateisinti ir nacių kolaborantus, kad tie žudė žydus, nes nacių bijojo. Žmogus visada renkas. Aišku, Lietuva nerodė iniciatyvos nubausti nacių kolaborantus, o Holokaustas buvo kur kas aršesnis teroras nei sovietų. Naciai buvo užsimoję išnaikinti visus žydus. Tačiau visi karo nusikaltėliai turi būti nubausti.

 

Aprašydamas Sauliaus „Seimas stato“ Stomos nuotykius etikos komisijoje po nevykusio meilės romano, „Rytas“ suraitė antraštę „Meilės vergas S.Stoma po susitikimo su Seimo etikos sargais tikisi išsisukti „pabarimu“. Meilė vergas! Reikia suprasti, kad žmonės „Ryto“ redakcijoj laisvi nuo šio žemo jausmo, iš kurio kyla atsakomybė, pagarba kitam žmogui, jo nuosavybei ir visa kita pozityvioji teisė.

 

Ekonomika.lt“ apie žinią, kad artėja ES sprendimas dėl kai kurių gamintojų užsiėmimo vežti į Rytų Europą prastesnes prekes negu Vakaras, suraitė antraštę: „ES pripažįsta lietuvius trečiarūšiais“. Lietuviai kovojo kovojo ir pagaliau pasiekė pripažinimą: jūs – trečiarūšiai. Bent tie iš ekonomika.lt.

 

Balsas“ aprašinėjo neva sausio 13-osios naktį prie bokšto buvusius liudytojus, kuriuos į teismą atvilko Paleckis. Kažkas šneka, kad šaudė kažkokie žmonės juodais treningais? „Balsas“ rašo skyriaus antraštę „Šaudė žmonės juodais treningais“.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.