RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Rašičius dovanoja jums lay-up'us

Visas Robertso kalendorius. 

Antram kėliny Džikičius pademonstravo jam būdingą bravūrišką pasitikėjimą savimi ir į aikštę išleido ne tik dėl Samardžiskio traumos daugiau žaidimo laiko gausiantį Dilį, bet ir Dambrauską su Rediku. Tai buvo teiginys, kad šitie, Minskas, dvidešimties taškų neatsižais.

Kai jų amerikiečiai pradėjo bėgti trečiam kėliny, atsižaidė Minskas iki 14-os ir netgi surengė vieną gražią greitą ataką, tačiau daugiau pabėgt negalėjo ir buvo nubėgioti. Viskas baigėsi Lawrence'o Robertso dėjimų kolekcijos pristatymu. Tas kilo su lengvumu, beveik liesdamas kakta lanką. Būtų įdomu jį pamatyti išprovokuotomis ambicijomis ir siekiantį lyderiauti, ne vien rolę vaidinantį. Vis dar tikiu, kad įmanoma.

Seibutis išėjo į aikštę pabūti su draugais, pirmo išmušto palaido kamuolio nesiekė, pirmus taškus leiapu (!) pelnė jubilijatas Rašičius, Valančiūnas pradžioj šypsodamasis net pasivarinėjo kamuolį prie tritaškio, bet vidury pirmo kėlinio „Ryto“ buvo tik taškas. Bet trečiam kėliny jau du varžovai po pikenrolo bėgo paskui jį, kad pasiimtų kamuolį po reverse layupo. Seibutis kartą net pacentravo, atkovojęs kamuolį puolime, uždirbo pražangą.

O Jomantui, nuo pradžios gavusiam derinių, centruot ne taip gerai gavos. Įmetė vieną puskablį papost-upinęs, bet vieną kartą atkovojęs kamuolį lyg ir galvojo mest, apsigalvojo, išsivarė. Išbėgo kitą kartą į greitą ataką ir situacija buvo tokia, kad reikėjo arba aštriai veržtis ir komandos draugai būtų turėję persirikiuot, situacija nuo atakos pradžios būtų pasikeitusi, reikėtų gerą pasą atiduot, jei Jomantui situacija būtų prasta. Tai jis nerizikavo ir sulėtino tempą. Antroj pusėj atvirkščiai – tiek įsibegėjo leiapui, kad žingsnius padarė.

Antram kėliny Valančiūnas Artūrui ėjo aiškint, kad tas įkirtinėtų palei galinę liniją. Jomantas kažką atkirto ir nusisuko, Valančiūnas irgi kažką burbtelėjo ir apsisukęs „nenori, nereikia“ nuėjo į kitą pusę. Būtent taip aš įsivaizduoju „Ryto“ atmosferą – iš konfliktų vengimo, mažai dialogo. Bet toj situacijoj šiandien Jomantas po kelių sekundžių sutiko ir lyg kažką prisiminęs palinkčiojo galva.

Tris leiapus šiandien metė veržtis link krepšio dažniausiai vengiantis Rašičius ir visus pataikė. Ir kartą ketvirtam kėliny labai gražiai pakeitė žaidimo kryptį, kai šalia jo prie tritaškio atsirado laisvas žmogus. Ruošės pasuot vienam, bet greitai sumušęs kamuolį per kojas pakeitė kryptį ir papsavo kitam. Tokie epizodai man sužadina viltis.

Po antrojo Rašičiaus lay-up'o Rice'as, sėdėdamas ant suolelio, kilnojo ranką lyg diskutuotų dėl pasirinkimo, ar gerai mest taip ištiesta ranka. Nespėjau šiandien jo paklaust, ką omeny turėjo. O išėjęs iškart ėmėsi darbo šerti dulkėmis baltarusius su ta ledine ramybe veide. Įspūdingai atrodo šiame kontekste, bet tikrai gali atrodyti dar įspūdingiau, nes trečiam kėliny verždamasis pro kraštą tiek persūdė, kad mesdamas lanko nelietė. Bet atidavė pasą už nugaros bėgančiam Robertsui tarp kojų ir gražiai pavaišino Seibutį.

Dilys, ne pats kruopščiausias žmogus gynyboje, įstrigo tuom, kad perėmęs kamuolį į kontrataką bėgo nesidairydamas. Tiesiai. Iš suolelio kalėjimo išėjęs Redikas sunkiai apsiprato laisvėje ir praleido pirmą progą laisvas mesti iš kokių 5 metrų, o paskui nedengiamas prametė iš po krepšio. Gal nebemoka laisvėj gyventi... Paulius Dambrauskas atliko virtinę shake-and-bake veiksmų, tų pasisukiojimų nugara, visai nežiūrėdamas į situaciją. Atrodė, kad žinojo, kaip tą metimą baigs, bet nepataikė.

Babrauskas pirmoje pusėję neįprastai praleidinėjo progas pasuoti iš toli ir aktyviai veržėsi link krepšio, kur rinko pražangas. Kadangi rungtynės nebuvo pačios rimčiausios, suteikė daug progų pasižiūrėti į jo veido išraiškas. Kai jis ir Dilys veržiasi, pas abu atsiranda veidai lyg jie iš savęs kažką plėštų. Tiesa, Robertsas dėdamas irgi panašiai dantis kanda. Negailėkit energijos ir ji jums sugrįš.

Valančiūnas šiandien nuo pat pradžios gavo daug kamuolių ir kūrė problemas. Pirmoj pusėj vienu metu susigriebė tris kamuolius puolime per vieną ataką, Baltarusiai pradėjo rinktis po krepšiu, pažiūrėt kas darosi, vienu metu jau keturi stovėjo, o Valančiūnas toliau kovojo. Visgi nusprendė išpasuot kamuolį, bet ir tas vaizdas buvo labai iškalbingas. Pirmam kėliny Jonas nepasinaudojo proga suktis iš dešinės, nors buvo beveik palinkęs į tą pusę, tačiau vėliau beveik iš tos pačios vietos prasisuko ir įdėjo.

Mindaugas Katelynas šiandien vėl gavo mesti savo mažąją dviejų metimų seriją iš šono ir abu kartus buvo taiklus. Gavo dėjimą ant galvos nuo Knoxo, todėl vėliau pakibirkščiavo prieš jį. Neįdėjo, bet pražangą prieš save pasiekė. Palaukiau jo prie „Ryto“ rūbinės, klausydamas, kaip vienas per kitą gerai nusiteikę lietuviai rėkia Budulio citatas „Liau liau liau, išdaužiau gaidžius“.


-Kuris iš jūsų didžiausias budulis?

 

-Jonas turbūt.

-Šiandien ne pirmą kartą teko jus ne pirmą kartą matyt metant iš krašto, šiek tiek atšokant, du taiklius metimus. Ar tai trenerio sumanymas?

-
Vieną kartą įmečiau, padarė man derinį, kitą kartą padarė tą patį derinį, vėl įmečiau. Yra toks derinys man padarytas, smagu, kad gavosi.

 

-Tai jūsų mėgstama vieta toj vietoj?

-
Kai po krepšiu žaidžiu, man geriau toj pusėj kamuolys.

 

-Kaip jums sezonas?

 

-Gerai. Manau, kad jei lygint pradžią ir dabar, tai dabar lošiu geriau, įsiliejau į komandą. Aišku, čia yra kitoks krepšinis, aš dešimt metų nežaidęs Lietuvoj, šiek tiek reikėjo laiko prie atmosferos priprast, prie savų sirgalių. Aišku, yra dar daug kur tobulėt, bet dabar turim labai svarbių varžybų, ir, manau, kad svarbiausia, ne kaip aš individualiai lošiu, o kaip gerai loš visa komanda.

 

-Ar yra kažkokių elementų ant kurių dirbi per treniruotes?

 

-Kiekvienas žaidėjas turi kažkokias stipriąsias, silpnąsias puses. Aišku, visada dirbti ant metimo. Kiekvieną dieną vis kitaip jauti, ko reikia – vieną dieną ant to dirbi, kitą dieną – ant to. Šiandien ryte dirbau kaip tik ant to metimo iš krašto, kur šiandien įmečiau.

Taip kalbėjo Mindaugas Katelynas, o Valančiūnas nesiėmė daug analizuot Barbosos iškeitimo į „Pacers“. Sakė, kad jeigu taip komandai geriau, reiškia, jam geriau.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.