RSS

Surinkti turinį

Citata



Kadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

„Padaras“: bent siaubiakas

Ateivių laivo dizainas - kaip koks Wordartas. 



Gaila, nemačiau 1982 metų Johno Carpenterio „The Thing“, kuris yra 2011-ųjų Matthijs van Heijningeno jaunesniojo „The Thing“ („Padaras“) motina alieninė, tad palyginti negaliu, galiu tik papasakoti apie antrąjį.

 

Šių metų versijos autoriai tikina, kad tai ne perdirbinys, o prequelas, tačiau iš siužeto aprašymo matau, kad labai daug gąsdinimo detalių sutampa. Sumanė lengvai užsidirbti iš vargšų gykų. Istorija paprasta kaip kriminalinė kronika – geologai Antarktidoje randa ateivių laivą ir ledo luite įšalusį padarą. Parsitempia jį į bazę, o jis pabėga ir pradeda mirti žmonės – kai ateivis įkanda žmogui, jo ląstelės pradeda imituoti žmogaus ląsteles ir atrodo, kad žmogus, o iš tikrųjų bet kada gali pavirsti čiuptuvinga mase. Ateivio ląstelės labai stiprios – kai jos ima absorbuoti žmogaus ląstelę, žiūrinčiam per mikroskopą girdisi čepsėjimo garsai. Plika akim nematomos ląstelės!


Nežinia, kaip pirmojoj daly, tačiau šioje bandyta išgauti šiek tiek realistiškumo. Norvegai amerikiečiams kalba norvegiškai, su angliškais titrais, į siužetą pripinta netiesioginių nuorodų į plačiai žinomus mokslinius faktus (ach, žvaigždėtus dangus, niekad jo nepamatysiu tokio pat) ir su mokslininkų parkėmis (ar nužudyti ateivį, juk toks atradimas mokslui!). dialogai dažnai nufilmuoti ir sukarpyti ne vienas ant vieno, o po du žmones į kadrą, kiek ilgesnį negu esi Holivudą žiūrėdamas įpratęs. Leido van Heijningenui kiek pasireikšt, nes jis europietis, kitaip negali. Bet tai vis tiek paprastasis Holivudas.

 

O daugiau... Beveik viskas nufilmuota studijoje... Kodėl beveik, turbūt ir Antarktida studijinė, nėra panoramų per tirpstančias melsvas balutes. Veikėjų daug, sunku atsiminti jų visų vardus, tad gerai, kad jie vienoj vietoj bent miršta masiškai. Ateivis kraupokas, daro kraupias scenas, užšokdamas ant veido ir lėtai jį čiulpdamas, kol auka dar gyva.

 

Filmo pabaiga gali atrodyti visai originali – jau po to, kai paleontologė nužudo paskutinį padarą ir pradeda bėgti titrai, išlenda dienos vaizdas iš stovyklos, kur juokingas norvegas bando nušauti bėgantį šunį (aišku, užkrėstą). Gali pasirodyti ir komiška, ir dramatiška – nežinai, kaip baigsis toliau – tačiau, perskaičiau, taip prasidėjo originalioji versija.

Vaidina danas Ulrichu Thomsenu, kuris vaidino banditą „Adomo obuoliuose“, jis savo paniurusiu veidu yra labai lietuviškas aktorius, gal publikai patiks. Arba susižavės filmo idėja – ne visi yra pirmąjį filmą. O kad visa tai kažkur jau matėte, gali pasirodyti jeigu pirmojo filmo ir neteko regėt. Regėjau filmą, he.

 

"The thing" - nuo spalio 28 dienos Lietuvos kino teatruose.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.