RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Janas Van Hollebenas: „Aš esu homo ludens“.

Janas Van Hollebenas.Janas Van Hollebenas.

„Uroboras“ tęsia interviu seriją su fotografais ir iliustratoriais, kurių darbai tokie populiarūs, kad patekę į interneto srautą tampa folkloru, iš puslapio į puslapį, iš blogo į blogą keliaujančiais virusais. Na, tikrai ne beždžionė tai sukūrė.

jvh1jvh3jvh4

Tikriausiai daugeliui teko matyti šias skrydžio iliuzijas (spauskite ir pasididins). Tai Jano Van Hollebeno darbas. 1977 metais Kiolne gimęs vokietis pasekė tėvo fotografo pėdomis ir įstojo studijuoti Londone. Dabar jo darbai eksponuojami nuo Los Andželo iki Berlyno ir jis rašo mums atsakymus kompiuteriu.

jvh_mm1jvh_mm2jvh_mm3

Iš serijos "Mutatis mutandis".

-Koks žmogžvėris tave labiausiai gąsdina? Turiu omeny, kokius zoomorfinius žmogaus bruožus laikai mažiausiai toleruojamais?

-Keistos rankos ir ploni plaukai mane šiek tiek gąsdina. Nesu tikras, kuris žmogžvėris tai yra...

-Kaip tau šovė tokia nuostabi, bet kartu paprasta idėja kaip „Skraidymo svajonės“?

-Vienu metu aš bandžiau atlikti neįmanomą. Ir po nuodugnaus tyrimo ir planavimo, pakeičiau perspektyvą ir šovė idėja neįmanomą padaryti ant grindų. Tai suveikė taip puikiai, kad aš tęsiau. Ir kuo daugiau aš su tuo dirbau, tuo daugiau idėjų atsirasdavo kitoms serijoms. Triukas paprastume. Ir man patinka žaisti ir improvizuoti. Aš pats esu homo ludens, žaidžiantis žmogus. Čia ir paslaptis! Viskas iš tikrųjų taip lengva!

-Ar sutinki daug sekėjų?

-Daugybę, daugybe, daugybę. Ir daugybė kopijavo mano paveikslus. Ir tai yra OK. Priimu tai kaip komplimentą ir paveiksluoju daugiau.

jvh_it1jvh_it2jvh_it3

-Tavo fotografijos turi kažkokį rašytojo prisilietimą. Ar kada nors bandei rašyti?

-Aš labai blogas rašytojas. Visada savo klasėj buvau blogiausias, nes paprastai užmiršdavau pusę to, ką norėdavau parašyt. Taigi mano istorijos būdavo be ryšio.

Nuotraukose aš galiu pasakoti ištisas istorijas... Ir niekas nepaliekama nuošaly. Turiu visišką kontrolę. Ir jaučiu, kad valdau vaizdinę kalbą daug geriau negu rašytinę – nors jos panašiai sudėtingos. Tai tiesiog todėl, kad galiu su paveikslais dirbti kur kas geriau... Ir tam aš turiu smegenis!

-Kaip dažnai keliauji su savo parodomis? Kokia tavo kita stotelė?

-Aš padarau 4-8 parodas per metus. Aš nekeliauju į visas, bet į solines važiuoju. Kita mano stotelė yra Niu Jorkas, kur aš rugsėjį rodysiu savo Mutatis mutandis Farmany galerijoje ir tada skrisiu į Los Andželą pabaigti pareinančios Steidl knygos!

Tiek keliavimo... A, taip, ir greitu metu savaitę apsistosiu prie Šiaurės jūros atostogoms!

---

-What kind of manimal scares you most? I mean, what zoomorphic features of a man you find the least tolerable?

-Weird hands and thin hair scares me a little bit! Not sure which manimal that is..

-How did you come up with the so brilliant, but so simple idea as "Dreams of flying"?

-At some point I tried the impossible... And after some thorough research and planning, I changed perspective and had an idea to make the impossible on the floor! It worked so well that I continued.. And the more I worked with it the more Ideas i had for other series. It is the simplicity that is the trick.. And I love playing and improvising. I am a 'homo ludens' my self. An there lies the secret! Ist all so easy after all!

-Do you find many followers of it?

- Many many many...  And many copied my images.. And that is Ok...  I take it as a compliment and continue making more images!

-Your photographs have some kind of a writers touch to it. Have you ever tried writing?

- I am a very bad writer. I was always the worst in my class as I usually forgot to write down half of the story taht I wanted to tell.. So my stories didnt make sense.

In images I can tell the entire stories... And nothing gets left out. I have full controle.. And I feel I am mastering the visual language much better than the written one - although they are similarly complex.. Its just that I can work much better with images.. And have a brain for that!

-How often do you travel with your exhibitions? What's your next destination?

- I do about 4-8 exhibitions a year. I dont travel to all of them but to all the solohows. My next destination is New york where I will show my Mutatis mutandis in Sept. at the Farmany Gallery and then I am off to LA to finnish my upcoming Steidl book! So much for travelling.. Oh.. Yes.. And a week at the north sea in a short while for holidays! :-)

Ruta

oho! kas tas Robin Rhode?
http://images.google.com/images?client=safari&rls=en&q=robin%20rhode&oe=UTF-8&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=en&tab=wi
http://en.wikipedia.org/wiki/Robin_Rhode

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.