RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Marius Valiulis-Pagalvė: „Man trūksta pasitikėjimo savimi“.

Nuo Ukmergės kilęs Marius Valiulis prie techno pultų sukasi jau 13 metų. Aplinkiniai jį jau vadina senu kariu. Sukasi ir tuo pačiu lėtai šlifuoja savo paties muziką. Elektroniką baigęs inžinierius, savo komandos „Techstylism“ logotipą papuošęs elektros stulpais tiesiog sukurtas šiai scenai. Kuklus ir drovus, niekaip nenori publikai atiduoti visų savo kūrinių. Kaip tu save vadini? Pagalve? Xiom? Xiom? Kuo tai skirias nuo Pagalvės? Tai, viskas kas netelpa po Pagalve? Ai, tiesiog, Mariau!

Marius Valiulis su draugu tiltu.Marius Valiulis su draugu tiltu.

-Kodėl žmonės taip ilgai laukė tavo pirmųjų gabalų?

-Jo, taip ir galvojau, kad klausi... Aš ir pats klausiau savęs. Esmė tame, kad per daug kritiškas esu savo muzikai, supranti, ir niekaip neprieina iki to reikalo, kad aš būčiau galutinai patenkintas. Gal reikėtų šiek tiek atlaidžiau žiūrėt, bet man kažkaip nesigauna.

-Kuom tu nepatenkintas?

-Matai, jei būčiau tik atlikėjas, nebūčiau dydžėjus tiek metų, žinai. Kai pats groji, žiūri, tai to trūksta, tai to trūksta, vis tobulini, tobulini, vis neprieini iki pabaigos.

-Tau dydžėjavimas trukdo?

-Jo, kūrybai manau trukdo. Pradedi viską per daug žiūrėt – kai bandai gabalą dancefloore, tam tikras kūrinys neveikia taip, kad tu įsivaizduotum, kad turėtų veikti.

-Iš kitos pusės, jeigu tu juos sumaišai tarp visokių kitokių, tavęs gali nesigirdėt, supranti? Į tave gali neatkreipt dėmesio.

-Ne, tai taip, bet būna labai įvairiai. Nebūtinai vieną, gali ir daugiau paleist vienu metu, bet, aišku, priklauso nuo to, kur tu jį įpaišai. Bet, sakau, man toks dalykas labai kerta man per pasitikėjimą.

-Kiek „Supynėse“ girdėjau, man atrodo, aš tavo girdėjau. Kiek dabar paklausiau majspeise. „My little storm“. Jis kažkam dedikuotas turbūt, ne?

-Mano mergaitės vardas Audra.

-„Supynėse“ buvo šitas?

-Ne, negirdėjai, ne. Tas yra šiek tiek senesnis.

Pagalvė - 13 metų scenoje.Pagalvė - 13 metų scenoje.

-Aš gal neskiriu, kas yra detroit techno, kas yra techno...

-Detroit techno aš laikau tarpiniu variantu tarp techno ir hauso. Detroit techno naudoja daugiau gyvų instrumentų, perkusijos, ir patys instrumentai kartais būna mažiau apdirbti. Ritmika konstruojama link techno, bet pats atlikimas gerokai skiriasi nuo įprasto techno. Labai vystoma melodinė pusė, techno dažniausiai būna loopinis variantas. Taip ir skirstoma, žinai. Daug visokių piano garsų, klavišinių. Tuom ir skirias. Bent jau mano akim žiūrint. Aišku, kiekvienas turi atskirą suvokimą.

-Tai ką tu darai yra detroit techno?

-Detroitas... Nežinau... Sunku man apibūdint.

-Gal ir nereikia būdint.

-Geriausia klaust kitų, kaip kam skamba mano muzika, nes šiaip tai pačiam apibūdint savo muziką dažniausiai būna labai keblu.

-Jeigu manęs kas klaustų, sakyčiau nuosaiki.

-Aš irgi prisiklausau visokių variantų. Vieni sako taip, kiti sako taip. Ką aš žinau, sutinku su visais, neginčiju.

-Kiek tu metų dydžėjavai, kol padarei pirmą gabalą?

-Pirmą gabalą padariau... 2001-ais, įsivaizduoju. Dydžėjavau dar iki tol, dydžėjavau kokius penkerius metus.

-Ar tu bijai, kad jeigu padarysi tiesiog savo live‘ą, nuo tavęs nusisuks publika, kurią subūrei dydžėjaudamas?

-Paskutiniu metu pakankamai dažnai darosi šitas dalykas, kad groju tik live‘us. Live‘as yra labai geras dalykas išbandyt gabalus, kai pats konstruoji savo kūrybą. Bet su live‘u man nelabai patinka, kad aš dar nepasiekiau tokio lygio, kad labiau kontroliuot publiką dancefloor‘e, žinai. Žymiai greičiau tai gali padaryt grodamas DJ setą. Apie baimę aš niekada negalvojau. Nepasakyčiau, kad šitoj vietoj turėčiau kažko bijot. Aš tai vadinčiau nepasitikėjimu savimi iki galo. Jeigu gerai pasiruošiu, tai čia nėra ko bijot. Manau, kad dar ne iki galo atidirbau savo garsą ir man dar trūksta šiek tiek kokybės. Daugumai galbūt atrodo kitaip, tačiau sau to neįrodysi.

-Aš turiu įspūdį, kad techno ratas yra labai nusistovėjęs per ilgus metus, kad jis turi kelis šimtus, tūkstantį nuolatinių klausytojų ir jo dydis mažai keičiasi.

-Šiaip jo, šitoj vietoj kažkiek tiesos yra, bet ratas keičiasi. Ateina nauja karta, senoji karta niekur nedingsta. Su techno yra taip, kad mados bangai užėjus pamėgsta, arba, kaip sako, darosi madinga pasitampyt, bet yra tam tikras ratas žmonių, kurie eina nuolat jau nežinau kiek metų.

-Paskutiniai ryškūs mano atsiminimai apie andergraundinę techno sceną yra...

-Kas baisiausia, kad ji dabar pamažu jau ne andergraundinė tampa. Paskutinius penkerius metus galima stebėt tendenciją...

-Tai va, aš atsimenu 2005-uosius, „Vaultą“ (klubą Subačiaus g-vėje), kur andergraundas turbūt jau visom prasmėm buvo.

-Pačią muziką techno galima skirstyti į andergraundinę ir neandergraundinę. Tai turbūt pats įvairiausias elektroninės muzikos stilius. Gali pritaikyt visiems gyvenimo atvejams. Gali pritaikyt andergraundui, gali sugrot tokį setą, kuris kiekvienam klubely sueis.

-Tai iš esmės, tu galėtum prisitaikyt ir eit per tokius klubus kaip „Pop star bar“, „Posh“, „Ministerija“, kurios nebėra – „Prospekto pubą“.

-Iš esmės galėčiau, bet klausimas, ar norėčiau.

-Iš esmės galėtum?

-Iš esmės galėčiau, bet klausimas ar aš norėčiau, ir labai daug kas priklauso nuo įvairių aplinkybių.

-Mačiau, pas tave grotuve majspeise – keturi gabalai. Visi originalūs, ne remiksai, editai?

-Visi originalūs, bet ten labai maža dalis.

-Tai kur kita?

-Namie.

-Tai ko nerodai pasauliui?

-Parodom, reguliariai parodom.

-Kada albumas?

-Per kažkokį interviu manęs klausė. Prieš porą metų, atrodo, buvo. Klausė, kada albumas. Sakiau, kad labai negreit, dar toli gražu.

-Savo lable leistum?

-Ne, nežinau. Savo lable galima išsileist bet kada, kur kas įdomiau man būtų rast ir papromint jaunimą. Aš mielai ką nors geriau paremiksuočiau. Kažkaip savo leist neįdomu.

Marius Valiulis ir Slavikas-Sonicas darbo vietoje.Marius Valiulis ir Paulius-Sonicas darbo vietoje.

-Kaip manai, ko trūksta Lietuvos open airams, pradedant tuo tūsu Nemenčinėj su dviem palapinėm, baigiant Be2gether?

-Organizuotumo ir smegenų. Kai kurie festivaliai yra pavyzdys, kaip nereikia festivalių daryt Lietuvoj. Festivalį vadint festivaliu tik todėl, kad tai yra fainas žodis, tai irgi nėra labai verta. Reiktų tam tikrus dalykus vadinti tikrais vardais, nei savęs apgaudinėt, nei Lietuvos klubinėtojo.

-Man atrodo, jeigu šventėj nepasistatai palapinės, ji negali vadintis festivaliu, arba jeigu tu negali ten ateit ir kitą dieną, jeigu nėra nakties, dienos, nakties.

-Yra pas mus tokių festivalių.

-Kodėl Lietuvos dydžėjai dažnai veža sau konkurentus?

-Kodėl konkurentus?

-Pavyzdžiui, yra dydžėjai ir jie įkiša pinigų, atveža dar vieną dydžėjų, kurį iš esmės pristato kaip kažkokį geresnį.

-Tu ne iš tos pusės žiūri, iš esmės.

-Kodėl?

-Į tūsą dydžėjai nevežami todėl, kad jis geresnis. Didžiąja dalim jie šiaip nebūna geresni. Vienas dalykas. Kitas dalykas yra akiračio praplėtimas tautai. Esminis dalykas. Ir muzikine prasme...

-Bet iš esmės, atsiprašau, kad pertraukiu, tu netgi gali pažiūrėti jo kažkokius listus ir supažindinti su ta pačia muzika, pradedant nuo savo saitų, baigiant draugų ratu ir tūsu. Kam jam dar reikia mokėt pinigus?

-Ta prasme, čia sakau, čia viskas daroma iš esmės ne tam, kad kažkur kažkas būtų, bet erudicijai vakarėlių lankytojui, supranti? Kaip kiekvienas žmogus turi savo nuomonę, taip kiekvienas dydžėjus gali gorti tą pačią muziką, bet suvokt ją kitaip, kitaip ir pateikt. Tuo labiau, jeigu dydžėjai yra ir atlikėjai, tai labai daug duoda įvairumo.

-Čia aš suprantu.

-Dydžėjavimas... Mes visada stengiamės vežtis tokius svečius, kad tikrai nebūtų gėda parodyt ir kad būtų kokybė. Aišku, ne visada pasiteisina, bet didžiąja dalim, mes visada stengdavomės žmonėm darydami, kad būdavo, kad būtų esminis dalykas, ta prasme... Nes vežti beleką... Reikia atvežti taip, kad būtų įdomu ir pačiam pasižiūrėt, ir būtų įdomu ir renginio lankytojams. Ir kalbant apie muziką, jeigu jis groja live‘ą, ir jeigu dydžėjus, jis tikrai turi būti geras dydžėjus. Lietuvoj toks dalykas, aš puikiai galiu suprast tokius klausimus, bet yra, supranti...

-Aš taip daryčiau – pažiūrėčiau, kad yra kažkoks garsus dydžėjus, aš irgi domiuosi ta muzika, pažiūriu jo listus, aha, maždaug tas pats ratas, tai tuos gabalus išrenku ir leidžiu. Bet jo, yra tokia tradicija...

-Yra pačios kultūros prominimas, pažindinimas toliau ir tie listai, sakau, iš esmės jie nieko nereiškia. Kiekvienas dydžėjus tą pačią muziką gali pereikt kitaip. Parinkt ir perdėliot tuos pačius dešimt gabalų, vienas gali sudėliot taip, kad tu galvą nusirausi, žinai, bešokdamas ir besitūsindamas, o kitas gali padaryt taip, kad tu tikrai nieko nenusirausi, trenksi durim ir išeisi. Tai labai skirtingi dalykai.

-Koks planas „Techstylism“ renginio artimiausias?

-Planas visiems aiškus dabar – po kito savaitgalio. Ateinantis.

-„Tundra“?

-Po „Tundros“ turim vieną dar labai gerą dešimtmetį reikaliuką, turim tokį hitinį draugų festivalį. Dažniausiai nieko neskelbiam, visi kurie lanko, ir taip žino. Sena, gili tradicija. Per visokius interviu stengiamės neskelbti.

Klausykite Mariaus Valiulio-Pagalvės-Xiom kūrinio "Aurora":

[audio: http://www.uroboras.lt/wp-content/uploads/2009/06/xiom-aurora.mp3]

VooZ2

Idomiai susiskaite. Ir pastaruoju metu idomiu cia skaitalu buna. O kas link Pagalves, tai ka as zinau, viskas gerai su juo atrodo :)

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.