RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Mirė AMB. Ką čia tokio pasakyti?

brazauskas

„Mirė labai didelis žmogus“, sako apie velionį Algirdą Mykolą Brazauską. Na, tikrai nemažas buvo. Tikra šėpukė. „Prezidentas buvo“, vertina jo karjerą kiti. Iš esmės žiniasklaidoje aš girdžiu tik monotonišką dudenimą, sunkią ilgo gedulo naštą ir kalbas apie jo fiziologiją bei karjeros pasiekimus, tačiau mažai kas mini jo darbus.

Jis buvo tuo metu valdžioje, kai Lietuva pradėjo stoti į ES ir NATO ir kai baigė stoti. Tačiau tai nebuvo jo iniciatyva. Vadovaudamas komunistų partijai inicijavo atsiskyrimą nuo TSRS. Tačiau ne jis, o taip labai lengvai galima suprasti Edwardo Lucaso komentare „The Economist“, inicijavo nepriklausomybės judėjimą, o atsiskyręs nuo komunistų partijos centro savo praeities nesigailėjo. Jis atsiprašė žydų Ksenete. Tai turbūt taip pat nebuvo jo idėja, tačiau tai buvo vienintelis kartas, kurį atsimenu, kai į jį žiūrėdamas mačiau laikiną ir pažeidžiamą žmogų.

Jis gražino Lietuvai Vilniaus arkikatedrą. Ar jis turėjo teisę pasielgti kitaip? Ar turi policininkas teisę negražinti jo rasto vogto daikto? Tik žmonės, kurie mano, kad valdomo svetimo turto galima negražinti, gali aukštinti tokį poelgį.

Algirdas Mykolas nesigailėjo dėl savo poelgių, tik liūdėjo, kad dėl jo praeities jam nepritaria. Taip ir liko marksistas – pasirinko vakarietišką socialdemokratiją, kuri taip pat kaip komunizmas neigia viltį ir Dievą. Ar reikia stebėtis, kad Bažnyčia nenori nešti jo karsto, kaip jis pats pageidavo? Pageidavo būti įneštas į Katedrą. Ne palaidotas šalia tėvų ar palaidotas bet kur, bet įneštas į Katedrą. Neva taip, kaip jam, tokiam iškiliam, priklauso.

Savęs išaukštinimas ne iškilumas, o puikybė. Iškilūs žmonės yra mažesni už žolę. Tik gaila, kad AMB mirė tamsoje, nuo vėžio, taip ir neatvėręs Jėzui širdies.

Karolis Jachimavičius

Jeigu vaikai serga vėžiu, mano argumentas negalioja? Vaikai gėrio nuo blogio neskiria, jie aplinkai imlūs. Daugiau mąstykite apie sielos ir kūno vienovę.

viz3

Aš suprantu, kad dauguma katalikų tokie yra dėl traumuotos vaikystės, gerokai sulėtinto mąstymo ar dar kokių bėdų. Bet klejoti apie tai, kad "vėžys yra blogio pasirinkimo pasekmė"...
O sudeginus porą raganų gal karvės daugiau pieno duotų?
Siūlau tą patį, ką ir ztkp.lt - nueiti į vaikų onkologijos ligoninę, gal kuriam laikui įsijungtų smegenys
Siūlau nuoširdžiai - kartais stresas pagydo lengvą pamišimą ir atgaivina sugebėjimą logiškai galvoti.
P.S. - nesu koks Brazausko mylėtojas; komunistai man nepatinka kaip ir kiti pasakėlių sekėjai - katalikai, musulmonai, A.Čumakas, "antpirštininkai", būrėjai ir dar nemažai kitų.

Marius

Aha, dar pamineciau "katalikus" skaitancius horoskopus ir savo buiti tvarkancius pagal feng-shui...

Karolis Jachimavičius

Norėti ir daryti...

ztkp.lt (Paulius)

AMB nenorėjo sveikti?

Karolis Jachimavičius

Nepadaryčiau revoliucijos, nes apsisprendimas yra žmogaus rankose - paraką arba šaudai, arba ne. Medikai tai vadina noru sveikti, aš vadinu meile ir kūryba.

Pernai mano dėdė mirė nuo plaučių vėžio.

ztkp.lt (Paulius)

O kas, jeigu visi TAVO pasirinkimai yra neteisingi? Vėžį priimsi stoiškai?

Viso pasaulio mokslininkai vis dar aiškinasi, kas sukelia vėžį, kelia įvairias teorijas, bet Jachimavičius žino geriausiai. Galbūt į mediciną reikėjo stot? Revoliucijas ten galėtum daryt.

O gal nori nueit į Santariškes, vaikų onkologinį skyrių ir pasakyti jiems: "Deja, matyt kažką padarėt ne taip."

Asmeninis klausimas - kas nors iš artimų žmonių nesirgo vėžiu?

Jonka

Įspirk mirusiam Brazauskui ir Liancberga tau duos pazindyt savo sisala: )

Joakimas

Vicincki:)Gal tu pabandyk karjerą koncervų alfoj daryt:)?Ten tokių reikia:)

Karolis Jachimavičius

Galėjo Laurinkus tuos pavyzdžius ir įvardint, nes originalu gali būti ir plaukų žirklėm stadiono veją kirpt.

Neverta

Taip.

Joakimas

Metų metais kūrėsi, o gal ir buvo kuriamas, supaprastintas ir net suprimityvintas A.Brazausko paveikslas. Nors sukarikatūrintas politiko atvaizdas - kiekvieno šiuo keliu pasiryžusio eiti žmogaus dalia, vis dėlto turėtų būti išlaikytas ir realybės jausmas.

Nors ir trumpai teko bendrauti, įsitikinau, kad tai didelės erudicijos, giliai gyvenimą pažįstantis žmogus. Labiausiai stebino provakarietiškas požiūris, ir nemanau, kad jis buvo apsimestinis.

A.Brazauskas geriau nei kas kitas pažino biurokratinę rusiškų institucijų dvasią ir daug galėjo patarti, kaip bendraujant nepakliūti į pinkles. Keista, niekada neteko matyti jo tekstų apie Lietuvos ateitį, bet trumpai išsakyti samprotavimai buvo originalūs.

Politiko gyvenimas - kaip purvinas vanduo ant stiklo. Jeigu kas nors nenušluosto, nieko ir nepamatysi. Gerai, kad nors mirties valandą pasistengiama prasitrinti akis ir pamatyti dalykus, kurie šimtus kartų reikšmingesni nei politika.

Tačiau ir politinėje pastarųjų dešimtmečių Lietuvos istorijoje egzistuoja aiškiai juntama, nors dažnai tyčia nepastebima, emocinė linija, kurios neįmanoma įbrukti į schemas. Netelpa į ją ir šviesaus atminimo velionis. Gal dėlto jis ir išliks atmintyje.

Neverta

O kas tokie Jusu tevai buvo? Visi komunistais buvo, ka reikejo daryt, jei stovi priesais tave ireme sautuvus vaikams i galvas? Jus ka, nestotumet i partija tokiu atveju?
Lietuva buvo kaip inkstas taukuose Sovietu Sajungoj, palyginus su kitom salim, kurios net dabar dar apie prekybos centra net negirdejusios. Ar jus galvojat lengva imti ir vadovauti naujai saliai? Juk nieko nebuvo, nei konstitucijos, nei biudzeto, nei instituciju NIEKO!
Juk vistiek kazkas turejo vadovaut Lietuvos krastui prie sovietu, tai dziaukites, kad didis zmogus buvo ir pasislepes stengesi, kad tik Lietuvai geresnis kasnis nukristu, o juk butu norejes butu su Gorbaciovu susitares ir nafik ta Lietuva pardaves.

Genpre

Pagalvojau, gan per trumpas nepadarytų darbų sąrašas. Bet gal taip ir reikia. Numirė ir ką dabar. Daug sąžiningų žmonių kasdien miršta ir mažai kas žino, o čia ....

Psichotronas

Kaip įdomu iš arčiau pažintį žmogų ne vien iš jo tekstų:)Iš tų kelių nuotrupų,kurias paskaitose dėstė pvz. Sodeika ,žmogeliai daro globalias išvadas:)Višinski-jūs mane labai nustebinote:)Maniau -bus su kuo diskutuot ar šejp mintimis pasidalinti,o išvydau buką,neišsilavinusį,siauraprotį užsispyrėlį.....Karoli,Jums reikia skaityti knygas:)

Jurate

Teisingas vertinimas

Karolis Jachimavičius

Ne, aš turiu omeny, kad Dievas davė laisvą valią, o vėžys yra blogio pasirinkimo pasėkmė. Mes jį renkamės patys.

Su tikėjimu tai kertasi tiek, kad visi marksistai, tiek komunistai, tiek socialdemokratai neigia Dievą ir viltį. Socialdemokratija savo prigimtim yra priešiška krikščionybei. O žmonės kartais suduria prieštaras baltais siūlais, kad tik turėt nuomonę kokiu nors klausimu. Pavyzdžiui, už linčo teismą ir katalikybę. Už burtininkus ir kunigus. Už komunizmą ir tikėjimą.

Soolo

Karoli, jūsų mintis tokia pasibaisėtina, kad aš vis dar galvoju, kad neteisingai ją supratau. Vėžys - tai Dievo bausmė už nuopuolį? Jūs tą pasakytumėt ir tūkstančiams onkologijos ligoninių pacientų? Tai kažkas nežmoniško.
Brazauskas po Nepriklausomybės atkūrimo niekada, bent jau viešai, nepropagavo komunistinių idėjų, o pasirinko socialdemokratiją. Su tikėjimu tai niekaip nesikerta, socialdemokratija nėra priešiška krikščionybei. Bet ir komunistai gerokai pasikeitė nuo jūsų minimo Markso laikų. Pavyzdžiui, Italijoje giliai religingas komunistas nieko nestebina. Šių dienų kairieji neprivalo būti ateistais.

Karolis Jachimavičius

Vėžio diagnozė leidžia spręsti apie nuopolį į tamsą.

Marksas teigė, kad bažnyčia su kapitalistais plauna žmonėms smegenis, ir neigė Dievą. Jeigu AMB ir buvo katalikas, tada jis buvo veidmainis prieš savo partiečius.

Soolo

Nagi nagi. Išplėtokit mintį. Tai apie ką leidžia spręsti vėžio diagnozė?..
Beje, buvę komunistai gali atsiversti kaip ir visi kiti. Kiek pamenu, Brazauskas visada gerbė bažnyčią ir netgi pataikavo jai, tuo piktindamas ne vieną sekuliaresnį partietį. O mirtį pasitiko kaip tikras katalikas - su sakramentais ir išpažintimi. Tikintieji turėtų džiūgauti dėl atsiradusios paklydusios avelės. Deja. Evangelija sako viena, o bažnyčia -kita.

Kedofilinė psichozė

Labai smagu yra suspardyti numirėlį:)Liancberga net teisėsi su numirėliu ir bylą laimėjo:)Visincki-nieko nelaukdamas stok į kubiloidų gaują,Valentinavicius tuoj pafinansuos tavo "projektus":)))

Buržujaus rašinėliai » dek pragare, …

[...] Čyvas – trumpai ir tiksliai. Uroboras – ką čia tokio pasakyti? Net ir aš prieš kelias dienas grįždamas mąsčiau, ar verta kažką rašyti, kai mirė toks [...]

Simas

Na, sakyčiau nelabai taiklus tie pastebėjimai. Žinoma, jei nuomonė formuojasi įtakojant lietuviškai žiniasklaidai, tai kitokių pastebėjimų ir nesulauksim. Iš esmės gal ir galima taip sudėlioti straipsniuką-nuomonę, tačiau paskutinė pastraipa šiek tiek glumina. Nemanau, kad norą būti pašarvotam Arkikatedroje galima vertinti kaip puikybę. Tuomet visi Lietuvos iškilūs politikai pernelyg išpuikę... Ar ne taip?

Sistem

Geras straipsnis ačiū. Man pastarosiomis dienomis buvo gana sunku būti kaip aplinkui tokia psichozę dėl Brazausko. Niekada jo negerbiau ir negerbsiu.
http://rudosdesros.com/

Žvėris

Gal suvokė, kad sekantis jis.

Kedofilinė psichozė

Nu ,kai nudvės Briuselio keulė-Liancbergas ,išvadinęs žmones šunauja,tikriausiai tik beretės,gaunančios dvigubą pensiją ,asarėlę nubrauks...:)

Kedofilinė psichozė

Pedikas tamkevicius yra kubiloidų klapciukas.Kitaip jis ir negalėjo pasielgti:)Saldusis arkivyskupas yra pora su grigu:)

Audrius

Piktai, bet i like.

Kristupas

Straipsnis patiko labai!
Aciu

Karolis Jachimavičius

Aš ne kaip :) Aš neteisiu, aš tik vertinu ir pastebiu. Vėžio diagnozė leidžia kai ką spręsti.

skomantas

pritariu, tiesiog gerai slydo bičas, bet gero šūdo yra prišnekėjęs ir nė kiek nesigailėjęs.

tik gal nereikėjo paskutinio sakinio. nei tu žinai, nei patikrinsi, nei tavo reikalas teisti, moralizuoti ar davatkauti. na, ne tavo, kaip žurnalisto.

Karolis Jachimavičius

Adamkus mirus Brazauskui, atrodo, nuvažiavo nuo bėgių. Gal jį taip menki ryšiai su aplinka veikia, atramos ieško? :)

Linas Jokubaitis

Visiskai sutinku. Siandien visi yra atbuke taip, kad nesupranta, kas yra Kataliku Baznycia. Kazkodel atrodo, kad Baznycia yra viena is valstybes instituciju, nors pati valstybe nuo jos atsiskyre, o dabar komunista kazkodel privalo inest i Katedra. Grybauskaite su savo nusisnekejimais apie hierarchu sazine stoja auksciau Baznycios, o Adamkus senokai taip nedurniavo, kai pavadino Brazauska kataliku.
Jeigu jiem kazkas nepatinka, gali uzsipist, arba skustis Ratzingeriui. Tomas Sodeika per paskaita kazkada sake, kad AMB zegnotis nemokejo arba kazkodel pravoslaviskai vare. Tegul buna jis ir labai didelis, bet nezinau per kiek metu Baznycia pirma karta mano akyse pakilo, parode principus ir nepradejo taikytis su visuomenes nuomone ir politiku pamokymais.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.