RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Latviai gali siekti prisijungti Lietuvą

sekm_tit

Šią savaitę skaičiau komentarus apie baisų gyvenimą be dvigubos pilietybės ir mane kraupiai sujaudino ketverių metų istorija – 2006 metų Konstitucinio Teismo, kuriam pirmininkavo savo socialdemokratinių pažiūrų neslepiantis Egidijus Kūris, išaiškinimas, kad lietuvių tauta, kuriai pagal Konstituciją priklauso suverenitetas, sprendimo teisė, yra visi Lietuvos piliečiai.

Kad lietuvių tauta (visi lietuviai) yra visi lietuviai, lenkai, rusai, gudai, ukrainiečiai, žydai, vokiečiai ir keli vengrai. Kad kreida yra sūris.

Kad prieš susikūriant Lietuvos Respublikai pagal kažką susiorganizavo lietuviai, lenkai, rusai, gudai, ukrainiečiai, žydai, vokiečiai ir keli armėnai ir pasidarė valstybę. Pagal ką?

Įdomu, ką buvęs teismo pirmininkas pasakytų apie tai, kas yra lietuviai. Ar tai taip pat lenkai, rusai ir gudai? Ar tai reiškia, kad italai taip pat yra lietuviai ir kad aš galėčiau pagrįstai prašyti Italijos pilietybės ten negyvenęs?

Pagal Amerikos pavyzdį, kurį Kūris taip mėgsta, kur tauta yra tik teisinis darinys, nesusijęs su krauju ir šaknim, ir socialdemokratiškai bijodamas pripažinti mažumas egzistuojant, ir maišydamas tautos (lietuviai) ir visuomenės (lietuviai ir visi kiti) sąvokas 2006 m. Konstitucinis teismas, aukščiausias mūsų valstybės valdymo organas, tikri pilkieji kardinolai, galintys redaguoti Seimo, Vyriausybės, Prezidento sprendimus, atmetė lietuvių teisę, jeigu kas, spręsti.

Aišku, vienas neatsargus žingsnis kalbant apie tautiškumą, ir atmintin gali šauti iškreiptos jo formos, sukėlusios pasaulinį karą. Visi mes norim taikos ir neatstumti kartu su mumis gyvenančių kitų tautų atstovų, tačiau, negalime leisti, kad latviai, lietuvių tautos vardu, pareikalautų prisijungti prie Latvijos. Čia - ne Amerika. Tuo pačiu galėtumėm ir latviams priminti, kad jeigu suverenitetas priklauso latviams, tai nėra ko bijoti kai kuriems piliečiams duoti pilietybę. Galutinis balsas vis tiek priklauso latviams. O jeigu karas, tai įstatymai tylės.

Lietuvoje uodega dažnai vizgina šunį. Vyriausybė sprendžia apmokęstinti USB ir kietuosius diskus, nes jais kartais įvykdomi nusikaltimai. Galbūt jiems būtų patogiau tiesiog įvesti visiems bendrą potencialaus nusikaltimo mokestį – nusikaltimai gali būti įvykdomi dėvint drabužius, laikrodžius, įsidėjus silikoninius implantus, važiuojant dviračiais, automobiliais, riedučiais, peiliais, šakutėmis, šaukštais, laidais, knygomis, elektra, pelėmis, klaviatūromis, visko neinventorizuosi! Už potencialaus nusikaltimo mokestį!

Šią savaitę TV rinkos naujokas „Lietuvos ryto TV“ rodė LKL žvaigždžių dienas ir iš operatorių darbo buvo matyt, kad samdė „Rūdupio“ atsarginių suolelį – filmavo jie sekiodami kamera paskui kamuolį, dėl ko nebuvo galima matyti, kas dedasi kitose aikštės pusės vietose, o vaizdas šokinėjo. Tai buvo katastrofa.

Šią savaitę Lietuva džiugiai paminėjo tai, kad naudojamąsi gyvybės langeliu, ir ten, neišmestas į sniegą, buvo paliktas jau antrasis kūdikis. Aš, savo ruožtu, norėčiau pasidžiaugti, kad labai gera valdžia neįveda komendanto valandos.

URMas Audronius Ažubalis šią savaitę atmušinėjo Edwardo Lucaso kaltinimus šrioderizacija, t.y. nuolaidžiavimu Rusijai, ir sakė: „Ar retorika apsprendžia politiką? Tikrai ne. Politiką apsprendžia konkretūs žingsniai, pasisakymai, nuostatos“. Įdomu, kaip ponas Ažubalis be retorikos išreiškia savo nuostatas. Galbūt signalais iš stuburo smegenų.

Kalifornijos teismas šią savaitę nustatė, kad neapykantos skatinimas internete yra toks pats neapykantos skatinimas kaip gatvėje ar per radiją, o Pensilvanijoje paaiškėjo, kad trys nepilnametės merginos tikriausiai bus išteisintos kaltinimais pedofilija už savęs fotografavimą.

Šią savaitę Vilniuje vyko konferencija tendencijoms internete sugaudyti „Login“, kur vieni pranešėjai kėlė tėzes, kad reikia turėti hobį, kiti teigė, kad interneto tendencija yra tokia, jog reikia būti patriotiškiems, treti, kokio nors populiaraus puslapio redaktoriai, nagrinėjo, kas bus su netradicine interneto žiniasklaida, nykstant laikraščiams Linkcrafter.com įkūrėjas Mawuna Koutonin teigė, kad yra didelė tikimybė, jog dėl nacionalinių saugumų pasaulyje bus įvestas privalomas prisijungimas prie interneto tikru vardu. Tačiau ar bolševikinėmis idėjomis besivadovaujantys vagys ir kitos piratų partijos nėra didesnis pavojus valstybėms ir jų vystymuisi negu teroristai?

cetuz

Nesutinku.

Karolis Jachimavičius

Na, koks tu politikas, jeigu net ne( )balsuoji?

cetuz

Kiekvienas yra politikas, pats apie tai kartais rašai, bet kai pasidaro nepatogu - nebesupranti. Spėju, kad esi nieko nebaigęs, ir nežinai, ką mokaisi.

Karolis Jachimavičius

Tu net nežinai, ką studijavai! Žolė jokios spalvos, tik atspindi žaliai... Ir dar pats į politikus lygiuojies. Ko tu čia nori, aš nesuprantu. O elektros principų taip ir nepaaiškinai. Sakiau, kad nesupranti, nes nežinai, ką studijavai.

cetuz

kai studijavau elektrotechniką or smt, dėstytojas sakė, kad spalvas "sugeneruoja" mano galva, nes žolė savaime yra jokios spalvos, ji sugeria visą šviesos spektrą, ir tik atspindi žaliai. Todėl, besiginčidamas, rezultate, matau, ją kaip noriu (taip daro politikai, pvz;. Kubilius). metafizika.

Karolis Jachimavičius

Aš galiu skaityt ir turėt nuomonę, tačiau galią turi tik KT žodis. O jis jau parašytas. Aš nesiekiu, kad būtų apribotos kitataučių (aha! tai kokios jie tautos atstovai? kaip jie ir lietuviai, ir kitataučiai?) teisės, aš siekiu, kad nebūtų pažeidžiami mūsų, daugumos, teisės. Latviai dalyvavo referendume, nes valstybė buvo atkurta, o ne kuriama iš praeities stiprybę semiant. Tauta nėra teisinė, tai istorinė, sociologinė kategorija, teisė visada eina paskiau: pirmiau žmonės nutaria susiburti, tada tvirtina įstatus. Nuo žmogaus noro būti priskirtam kažkuriai tautai dar ne viskas priklauso - kad tai taptų realybe, dar reikalingas ir tos tautos pripažinimas jo savu.

Birute

del irodinejimo, ar latviai tautos dalis - skaityk Konstitucija ir nereikes kaltinti Konstitucinio teismo.
tauta - kintanti kategorija yra. bent jau mano supratimu. tik aisku, gali ta savoka interpretuoti kaip tinkamas, siekdamas, pvz. apriboti kitatauciu pilieciu teises. del suvereniteto atkurimo sprende ne tik lietuviai. ir referendume ne tik lietuviai dalyvavo.
o ar latviai lietuviu tautos dalis. taip, jeigu jie turi pilietybe. ar lietuviu tautos dalis etnine prasme - jau cia galima pamastyti ir pasigincyti :) grizant prie genciu, kalbu panasumo. ir t.t. nors as tai laikausi tokio principo, priskirti zmogu tai tautai, kuriai zmogus isreiskia nora buti priskirtas.

Karolis Jachimavičius

Tai kad tu pats nežinai, žinai tik kad žolė žalia.

cetuz

iš manęs mokytojas nekoks, nes aš brangininkas.
o, nemokamai gyvenimas pamokys :)

kitas dalykas, dėl autorinių teisių savivokos: kol esu netoli,
nuolat gražiai priminsiu, kad politikuodamas aplink jų būda,
elgiesi, kaip ta pasipūtusi mergaitė (ji turėjo, ką slėpt) iš kuriuos klasiokai paėmė
sąsiuvinį ir paskaitė jį garsiai klasėje visiems.

Taip, elgdamiesi, jie pažeidė jos autoriaus teises bei privatumą :) Jokiais būdais neteisinu įžuliu berniukų, bet mergaitės turi išlikti stipresnės be moralės pažadų.
if know what i mean, tarp kliedesių.

Šeip, su naujais metais tave. ar pavasariu, kaip kam patinka vadinti!

Karolis Jachimavičius

http://lt.wikipedia.org/wiki/Kalcio_karbonatas

Taip pat pamokyk mane apie elektros veikimo principus.

cetuz

Šian pat nueik į supermarketą, ir REALIAI įsitikink, kad sūrio produktuose yra kreidos.
E (kažkos, nepamenu tiksliai)

Kitas dalykas, kad naivus tikėjimas pentagonu (tai tokia forma, ne institutas) sudaro prielaidą operuoti ideologijų savokomis bei stereotipais, bet nieko nepasakyti.
Gal viskas dėl to, kad mokykloje neišmokta fizika apie el. energijos principus:)

Karolis Jachimavičius

Socialdemokratiškas meilas. Būk drąsus, pasirašyk tikru vardu, bus mažiau painiavos.

BS

O, kokie romantiškai neraštingi komentarai slepiasi po mano achronimu. Karoli, pažiūrėk, koks mail'as, ką.

Karolis Jachimavičius

Pamokykit mane.

petronelis

dalyje del tautybe/pilietybes/kurio, i lankas, karoli, si karta...

Karolis Jachimavičius

http://www.google.lt/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=%C5%A1rioderizacija

Karolis Jachimavičius

Tai, kad sudarė precedentą, jog ne lietuviai gali kalbėti lietuvių balsu, nors lietuvių valstybėje Lietuvoje jiems priklauso sprendimo teisė. Taip veikia nacionalinė valstybė. Beveik visus klausimus sprendžia visi piliečiai, bet kas visą šitą košę vardu Lietuva užvirė? Įkurti Lietuvos valstybę sprendė lietuviai. Iš to "suverenitetas priklauso tautai". Konfliktų atveju, jeigu latviai nusprendžia pasiremti tuo KT išaiškinimu, tektų įrodinėti, kad latviai visgi nėra lietuvių tautos dalis, o latvių tautos mažuma gyvenanti Lietuvoje.

BS

Idomus straipsnis, bet apie pilietybe kazkokia nesamone parasyta. Ka reiskia Konstitucinis teismas ateme teise is tautos spresti?
ir prie ko cia, lietuviu teise spresti, o ne pilieciu teise spresti. Ar mes dbr tautiniu pagrindu apribosime zmoniu politines teises?

s2

Kodėl / kur Lucasas kaltina Lietuvą už nuolaidžiavimą Rusijai ??

O šiaip verta kasmet nuvažiuot į Kilkim Žaibu. Ten visi lietuviai įrodinėja latviams, kad mes juos prisijungsim :) anksčiau ar vėliau.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.