RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Tau tarpudanty tapatybės krizė

pasakaMieste mes džiaugiamės kaimu. (Andriaus Solomino nuotrauka).

Prieš šešerius septynerius metus Leonidas Donskis daug keliavo po pasaulį – JAV, Švediją – ir daug matė. Pavyzdžiui, kaip Amerikos universitetuose galioja affirmative action, tvarka praleidžianti į sąrašų priekį studentus ne dėl geresnių pažymių, o todėl, kad kažkada jų protėvį Alabamoje vergvaldys per galvą daužė. Jeigu tavo oda juoda, įstosi į universitetą net jeigu kito studento, baltos odos, pažymiai geresni.

Grįžęs dabartinis Europos parlamentaras daug šnekėjo apie politinį korektiškumą, tikrovėje besipildančią naujakalbę ir kaip bet kokia už žmogaus individualią atsakomybę pasisakanti kritika aptalžoma rasizmo etiketėmis. Dabar naujakalbės nebereikia ieškoti Valstijose, dabar ja užsiima Margarita Starkevičiūtė, norinti išvaduoti moteris nuo krūtų ir gimdos priespaudos, ir raginanti sakyti žmogus, ji, o Leonidas Donskis Briuselyje, po bet kokio homoseksualams kaip grupei nepalankaus krustelėjimo Lietuvoje, talžosi žodžiu „homofobija“. Turbūt jis slaptas juodaodis, kenčiantis, nes turi slėpti savo tikrąjį aš, galbūt net „Juodųjų panterų“ agentas.

Prieš kiek čia laiko Valdemaras Tomaševskis užsitraukė kai kurių komentatorių rūstybę Briuselyje pradėjęs skųstis dėl lenkų pavardžių Lietuvoje rašymo. Buvo pavadintas Lietuvos išdaviku. Tačiau jis lenkas, jam rūpi lenkai, o kodėl Leonidui Donskiui taip rūpi jam svetimų seksualinių praktikų kažkokios teisės yra neaišku. Man iki šiol neaišku, už kokias papildomas teises kovoja homoseksualai ir kokios jos šiuo metu pažeidžiamos. Žodžio laisve, sąžinės ir įsitikinimų laisvę, teisę į nuosavybę, sveikatos apsaugą ir kitas jie turi. Į kalėjimus jų nesodina, į darbo stovyklas neveža, nekastruoja. Turbūt jie kovoja už teisę amžiams paskęsti svajonėje apie moterį ir ją simuliuoti, eiti dar toliau nuo jos – už vadinamas jų vedybas. Daryti visiškai atvirkščiai nei darome mes, kurie dėl mylimojo stengiasi ir su juo dalinasi svajonėmis ir vaizduotės vaisiais.

Tačiau nors Leonidas Donskis nekovoja už italų teises ir mūrininkų teises, jis mėgsta žodį „homofobija“. O homoseksualai ir patys nėra linkę moraliai vertinti savo padėties, jie sako, yra kaip yra, tokie mes esam, tai faktas. Garsusis nepilnamečių apsaugos įstatymas moraliai homoseksualumą įvertina – tai blogai. Visos teisės iš bendrojo gėrio ir nors Konstitucinio Teismo, tų mūsų Aukštųjų Parlamento rūmų, buvę ar esami teisėjai sako ar sakys, kad moralė ir teisė turi būti atskirtos, vis tiek, priremti prie sienos kokio nors kazuso, ims vadovautis morale, gerais papročiais. Taip, kaip parašyta Konstitucijoje. Pagal širdį ir protą.

Praeitą savaitę Leonidas Donskis ir Vytautas Landsbergis užsienyje šnekėjo apie tiek diskusijų sukėlusį įstatymą. Vieniems tai gali atrodyti kaip užsilikimas, buvimo paskutiniais pagonimis (ar lotynų kalboje pagonis reiškia kaimietį? Paskutinis kaimietis! Pajuskit žodžių žaismo grožį!) Europoje logiška išvada, kitiems, man, tai atrodo kaip pirmasis atvejis pasaulyje, kai nededama perskyra tarp žmonių – „homoseksualai“ ir kaip reakcija jiems atsirandanti sąvoka „heteroseksualai“ – ir tikimasi, kad homoseksualų dabartiniai veiksmai nebūtinai reiškia, kad jie taip darys visada.

Praeitą savaitę valstybės pinigais finansuojamame LRT puslapyje buvo publikuotas anarchija.lt redaktoriaus Dariaus Pocevičiaus-Castor&Pollux komentaras. Tai demokratijos grožis, kad mūsų santarve maitinamas tas, kuris eina prieš ją. Ar gi ne krikščioniška?

Praeitą savaitę iš posto buvo atstatydintas Arūnas „Šilkinis“ Valinskas, o žiniasklaida, ypač dviguba agentė Rūta Michelkevičiūtė ir jos draugė „Lietuvos ryte“, jo pažintis vertino visiškai skirtingai nei Donaldos Meiželytės. Pastaroji nežinojo, pas ką vestuvėse dalyvauja, ir nieko blogo omeny neturėjo. Ar nežinojimas atleidžia nuo atsakomybės ir kai teisė dar tik moralės įsčiose?

Dabar Arūnas Valinskas galės atsidėti stropiam Seimo darbui. Mano galva, jam labiausiai derėtų imtis atstovauti srities, iš kurios jis kilęs. Pradedant prodiuseriais, kurių gaminių eksportui turi būti sudarytos palankesnės sąlygos, paskui žurnalistais, kurių diplomų reikalavimą žiniasklaidos priemonėse reikia įteisinti, nes teisėjais ir policininkais bet kas būti negali, tad kodėl visuomenės švietimu ir informavimu turi užsiimti žmonės iš gatvės, baigiant padėtimi Vilniaus Dailės Akademijoje, kuri yra tiek mažai kompiuterizuota ir ten dirba tokie žmonės, kad studentams sako išmokti patiems programomis dirbti įmonėse, kuriose jaunuoliai dirba, ir tada ateiti atsiskaityti. Arūnai, juk ir pačiam bus lengviau ir jausies geriau, jeigu vadovausies savo partijos pavadinimu. Juk tautos dvasia kultūroje, tad ką reikia kelti, kad Tautos Prisikėlimo Partija tikrai tokia būtų?

Praeitą savaitę Edmundas Jakilaitis parodė, kad yra prastas žurnalistas, nepaėmęs interviu iš Hugo Chavezo.

Praeitą savaitę Vilniuje buvo atidaryta "Pasaka", pirmasis kino teatras senamiestyje po ilgų metų pertraukos ir savo privačios iniciatyvos kilme tėškęs už nuostolingo „Lietuvos“ kino teatro lavono balzamavimą kovojusiems aktyvistams (lietuviškai turbūt reikėtų sakyti veikėjams). Kino teatro direktorė Greta Akcijonaitė, buvusi „Skalvijos“ vadovė, to konflikto metu visada tylėjo, ji niekuomet nedarė kulto iš savo skonio, neaukštino jo kaip vienintelio teisingo pasirinkimo, ir visada stengėsi pati būti pavyzdžiu. Dabar ji gali vaikščioti iškėlusi galvą, tačiau kai ji raudonuoja atvirai prieš publiką prašydama pagalbos iš Vilniaus tarybos vicemero Gintaro Babravičiaus, žinai – dar toli iki Žinių ekonomikos, kur menas nėra laisvalaikio sinonimas, bezdielnikų reikalas, kuriam reikia kultūros ir sporto rėmimo fondo. Nes kultūra ir sportas yra tokia veikla, kuria užsiima inžinieriai ir pramonininkai po sunkaus darbo, o ne sunkus darbas.

Praeitą savaitę socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius supyko Skomanto Janonio pagautas už nosies, nuolat kartojantis švedišką mantrą, todėl baisiai piktinosi šio sukurtu plakatu „Atiduokime Lietuvos  valdymą Skandinavijai!”. Nes taip ir bandėme daryti pastaruosius dvidešimt metų, stačia galva puldami perimti kitų tautų patirtį, nesusimąstydami, kaip ją mums pritaikyti sau. Jeigu kažkam taip rūpi išlaikyti lietuviškumą ir stiprinti kažkokius prekės ženklus (Vytis ant žirgo yra gan išraiškingas veikėjas), kodėl neatsižvelgti į mūsų pačių tradiciją? Nors ir po apsipirkimo pasaulio teisės supermarketuose kilęs chaosas turėtų būti laikomas tikrąja Lietuva. Yra kaip yra.

visi_vaido_dantys

paskutinis sakinys geriausias. KUR SIOS DIENOS FOLKLORAS? V.Zverka sedo, nepatingek, karoli.

rostowski

ne su viskuo sutinku, bet parasyta puikiai, bravo

goda

kodel nera nuorodos i nuotraukos autoriu? labai negrazhu XD

Lori Pyrstas

paskutinė pastraipa zjbs. mažiausiai pagoniška

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.