RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Įvaizdžio griūtis

Sveiki, orakulai, čia - kaimas.Sveiki, orakulai, čia - kaimas.

Šią savaitę netilo atgarsiai, kuriuos sukėlė naujasis Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymas. Vieni dejavo dėl griūvančio Lietuvos įvaizdžio pasaulyje (iki šiol neaišku, koks jis yra, bet mes ne Rusija),  kiti – Petras Gražulis ir „Respublika“ – iš įkarščio toliau veržė gniaužtus.

„Respublika“, po skrupulingos priekabės prie „Start FM“ falinio laidos logotipo, pasirinko MTV ir jų vienintelę vietinę produkciją: šiek tiek animuotą serialą „Sandra“. VU Komunikacijos fakulteto dekanas Andrius Vaišnys, kiek patirtis leidžia spręsti, laikydamas rankose falinį mikrofoną kaip studento darbą nebūtų apsidžiaugęs, tačiau ir parašas po „Respublikos“ boikotu neleido jam laisvai elgtis. MTV patys pripažino, kad tarp vaikams transliuojamų SMS paslaugų rodoma „Sandra“ yra ne vaikams. Ups! Gražulis, who‘s feeling lucky, užsimojo cenzūruoti viską, kas tik bukina visuomenę, nes visuomenė – tai lengvai farširuojamos daržovės. Ar nebūtų šioj vietoj užtekę kempiniukų vaikų?

„Cinišką ir primityvų verslą šaržuoti“ norintys serialo kūrėjai nuoširdžiai ir sofistikuotai mistinę grupę „69“ vadina prostitutėmis. Iš vienos pusės, jie turi tokią teisę, kol Lietuvoje veikia demokratija. Iš kitos pusės, Olandijos liberalės ir Švedijos socdemai kovojo, kovoja ir kovos prieš neapykantos apraiškas, visada stengsis uždrausti šį šlykštų jausmą. Kaip kitaip nei atvira neapykanta tokio požiūrio į neaiškią grupę nepavadinsi. Nuosekliai žengiant kairuolišku, sofistiniu „socialinių grupių“ keliu, reikėtų saugoti ir pramogų verslą, ir pop dainininkus, ir ryžus žmones, ir pilnapadžius. Meilė ir tolerancija turi būti. Iš kitos pusės, tik klysdami mokomės. Galbūt tas scenaristas, negavęs progos išlieti tulžį ant Bžesko imperijos, iššaudytų kokios nors kavinės lankytojus. Iš trečios pusės, skirstydami jausmus į gerus ir blogus, galiausiai turime nubrėžti liniją tarp realybės ir fikcijos, kad autorius neturėtų tokios nevaržomos laisvės, kokią turi dabar – joks verslas neturi tiek laisvės, kiek kūrybinės industrijos. Teisiškai reglamentuoti žanrus, kūrybos metodus, kurie yra agresyvūs ir destruktyvūs (parodija ir šaržas tikrai atsidurtų tarp tokių) ir amžiams išmėžti juos iš Lietuvos. Juk jeigu imamės terliotis su jausmų kontroliavimu, tą teks anksčiau ar vėliau padaryt. Ir nebūtinai dėl jausmų. Besivaikydamas autorinių teisių kitas prisikabins, kad parodijuojant, buvo naudojamos detalės, kurias tik jis vienas sugalvojo, iš kurio kitas užsidirbo ir dar buvo iškraipytas jo kūrinys. Tegu apie tokias baisybes mūsų vaikai skaito tik vadovėliuose!

Nubrėžti ribą tarp fikcijos ir realybės ir apsispręsti, ar veiksmas tylomis, pavyzdžio rodymas, yra propagavimas, ar „propagavimui“ reikia blogos intencijos. Kur parašyta, kas apskritai yra propagavimas? Juk jeigu tai vien tik buvimas homoseksualu, tai ir Berneen užpuolusią chuliganę galima apkaltinti rasizmo ir smurto kurstymu. Blogas pavyzdys fikcijoje gali vesti prie gero pavyzdžio, o pagal tokį primityvų propagavimo traktavimą tikrai yra galimybė, kad tai galima panaudoti Simpsonų revizijai ar filmų karpymui.

Galiausiai, ar tai homoseksualų bandymai užgniaužti bet kokius neigiamus požiūrius ir jausmus į juos, ar tai tradicines šeimos vertybes ginančiųjų draudimai teigiamai pateikti homoseksualumą, abu keliai yra protų kontrolė. Ne ta suapokalipsinta protų kontrolė, apie kurią kalbėjo Orwellas ir kalba dabartiniai paranojikai. Teisinė protų kontrolė, kuri turėtų kontroliuoti taip, kaip visada buvo kontroliuojami mūsų veiksmai ir stabdis prie neapdairiai palikto daikto, įsijungia automatiškai. Ji prasidėjo ne dabar, ne dabar ir baigsis, klausimas tik, kaip greitai proto valios aktai bus pripažinti nusikaltimais, kada kompiuteris pradės fiksuoti mūsų nuodėmes ir ar mes lauksim, kol amerikiečiai mus pasikvies į ekskursiją parodyti savo pažangos laimėjimų.

Iš tarptautinės kosmoso stoties pagauti kadrai.Iš tarptautinės kosmoso stoties pagauti kadrai.

International-Space-Station-1

International-Space-Station-2

International-Space-Station-3

International-Space-Station-4

International-Space-Station-5

International-Space-Station-6

International-Space-Station-7

International-Space-Station-8

International-Space-Station-9

---

2

0005a113

katkeyboardtttttt

---

International-Space-Station-10

International-Space-Station-11

International-Space-Station-12

International-Space-Station-13

International-Space-Station-14

International-Space-Station-15

International-Space-Station-16

International-Space-Station-17

International-Space-Station-18

International-Space-Station-19

---

56lepb3mzzx1ls6v2js

fs6u2dzbgvoqz95xtro

Kaip ironiška oksimoroniška, eh?Kaip ironiška oksimoroniška, eh?

---

International-Space-Station-20

International-Space-Station-21

International-Space-Station-24

International-Space-Station-25

International-Space-Station-26

International-Space-Station-27

International-Space-Station-28

International-Space-Station-29

---

1zlrqszDilemą "Gelbėti ar informuoti" visi išsprendė vienodai.

potw_06

WTF-Montana-800x486

---

Claire Morgan, žemuogės, kimštas varnas ir kt.Claire Morgan, braškės, kimštas varnas ir kt.

claire_morgan_03

claire_morgan_04

claire_morgan_05

claire_morgan_06

---

The_Sex_Drugst1kDetail

robocamel

---

Christopher Lamarca fotografuoja sunkiai dirbančius žmones. Naftos gavyba Aliaskoje.Christopher Lamarca fotografuoja sunkiai dirbančius žmones. Naftos gavyba Aliaskoje.

CL2

CL3

CL5

CL8

CL10

Dujų gavyba.Dujų gavyba.

CL12

CL13

Miškų kirtimas.Miškų kirtimas.

CL16

CL17Geresniam įspūdžiui susidaryti žiūrėkite jo puslapį.

---

Pamela Reed ir Matthew Rader gamina gifinę fotosesiją su Paul Paplovska "Spiral magazine".Pamela Reed ir Matthew Rader gamina gifinę fotosesiją su Paul Paplovska "Spiral magazine".

6a00e54ef9645388340115711a4167970c-800wi

reed6

reed7

Iki kito sekmadienio. Vėsios jums savaitės.

Rikitikichik

gif i like. thnx

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.