RSS

Surinkti turinį

Citata



Kadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Occupy Obama

Two Hollywood darlings. 

„Politika – nešvarus reikalas“, sako mantrelę kas nors, išsigandęs savo nuomonės, kad nereikėtų diskutuoti ir jos ginti. Neva mokytojai, policininkai, žurnalistai, vadybininkai neturi daryti etinių sprendimų, galvoti, moralu tai ar ne – ar reikėjo skųsti į mokyklą neinantį užgauliojamą vaiką, o gal tiesiog pasistengt jį perkelt į kitą mokyklą, ar stabdyti 12 km/h greitį viršijusį automobilį. Etc.

 

Būtent tokį įspūdį sudaro ir Georgeo Clooney filmas „Ides of march“ (išverstas ne „Kovo idos“ (tai, pasirodo, yra nuoroda į Šekspyrą apie sąmokslą prieš Cezarį), o „Purvini žaidimai“). Link prezidento kėdės besiiriančiam demokratų kandidatui Mike'ui Morrisui (George Clooney) padedantis atstovas spaudai Stephenas Myersas (Ryanas Goslingas) yra pagrindinis veikėjas... Skaitykit toliau, jeigu tikrai norit žinot. Cannot be unfound out.

Pagrindinis veikėjas, kuris susipurvina. Neva nėra politikoje nekaltų. Kol jis susipurvina ir pradeda šantažuoti Morrisą, kad jį priimtų atgal į komandą, žiūrovas turi iš esmės išklausyti demokratų kursą. Clooney už ekrano yra senas demokratas, ką europiečiai vadina socdemais. Išklausyti kad Konstitucija yra jo religija (kas tada Dievas, prezidentas?), progėjiškas, proabortiškas nuostatas su Jėzaus įterpiniais ir nesugebėjimais pasakyti tikslios nuomonės apie pomirtinį gyvenimą. Bet vieną dalyką gerą įterpė scenaristai (ir Clooney's tarp jų) – Morrisas pradeda apie progresinius mokesčius, distribution of wealth, visi suūžia, sako, tada respublikonai vadina mus socialistais ir visi pabėga, tai pasirūpinkim distribution to wealth, kurį valdžia turtingiesiems duoda. Tikrai, paramos naftos kompanijoms ir regresiniai mokesčiai, kuo turtingesnis, tuo mažiau moki, yra gėda ir Amerikoj, ir Lietuvoj. Bet kuom čia dėtas Wall strytas, jeigu valdžia priima tokius sprendimus? Occupy Obama.

Praeina demokratų kursas ir tada filmas prasideda. Stepheno miegamoji mergina, rinkimų štabo praktikantė, gulėdama lovoj su kažkuo kalba, pasirodo su Morrisu! Ji nėščia nuo Stepheno ir jai reikia pinigų abortui, bet ji katalikė, todėl nenori prašyt tėvų. Ar Stephenas apsvarsto galimybę apsivest su ta cute little pie Evan Rachel Wood veidu? Ne, jis demokratas, jis dar galbūt paieškos ko nors, kas labiau atitinka jo žurnalinius idealus.

Aš nesupratau, už ką Clooney šiemet gavo režisieriui skirtą Auksinį gaublį. Už kelias buitines politikos sceneles, iš kurių paaiškėja, kad kalbos būna paruoštos? Už vieną visai gerai suvaidintą intymumo scenelę su Morriso žmona? Intymumai jam sekasi. Pasisekė tas, kurį jis suvaidino, tačiau kibirkštys tarp Goslingo ir Rachel Wood nelaksto. Suvaidinta gerai, bet ne čia ir dabar, o per patirtį. Jų antros pusės dėl to turbūt tik džiaugiasi.

Ar todėl, kad Holivudas yra labai pro-asiliškas? Ir jo vaidinamo veikėjo rinkiminis plakatas padarytas pagal garsųjį Obamos plakatą. „Believe“, skelbia. What if I already do? „You can“? I can do various things, some things I can't.

Jeigu bent kiek nors sekate politikos reikalus, jums gali būti įdomu palyginti Lietuvą ir JAV, kur sekamos tokios naujienos kaip rinkimų štabo darbuotojų pasikeitimas, kur neigiamų konkurento savybių vardijimas yra savaime suprantamas dalykas, kur apklausų rezultatai keičiasi kas pusvalandį. Kur piliečiai dažnai suvokia esą piliečiais ir kyla skandalas, jeigu visuomenė sužino, kad vieno kandidato artimas darbuotojas buvo susitikęs su kito kandidato štabo vadovu.

Pagal Holivudo standartus, tai yra off-beatokas filmas, tačiau jeigu lygint su Armando Ianucci „Thick of it“ ar „In the loop“, tai tikra nuobodula. Panašu, kad Clooney čia norėjo išsakyti savo pozicijas ir paremti demokratus, tačiau pačios politinės kovos čia mažiau negu vienoje „Thick of it“ serijoje, kurios kūrėjai į politiko profesiją žiūrėjo su meile, kur siužeto intensyvumas yra toks aukštas, kad kai Britanijos parlamento nariai dalinasi nuomone apie filmą prieš kamerą ir sulaukia klausimo, ar tai labai realu, net šiek tiek prityla, bet nesugeba suvaldyti pritarimo šypsenų. Tai, ką galima pamatyt pas Clooney, galima sužinot ir laikraščiuose, nujaust logiškas tasas.

Nuo sausio 20 d. Lietuvos kino teatruose. 

Au

Molly nėščia ne nuo Stepheno, o Morriso. Goslingas bando gelbėti Morriso karjerą? Abortas? Argumentai?... Šūdas, o ne scenarijus. Goslingas lyg ir bando vaidint gerietį, bet tai abortą organizuoja, tai parduot nėštumą respublikonam ketina. Paskui eina į radiją visų skųsti. What a dickhead. OK, buvo nominuotas. Už ką - už siluetus vėliavos fone?

...

ts ts ts. Clooney negavo režisieriui skirto Auksinio gaublio. Buvo tik nominuotas jam;>
o šiaip tai filmui trūko daugiau intrigos ir kažkoks per trumpas pasirodė.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.