RSS

Surinkti turinį

Citata



Kadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Nauji metai, seni bajeriai

Abigail Breslin dukra kalba su Sarah Jessica Parker mama apie "Little black hole sun". 

Visiems kino mylėtojams nuo šiandien kino teatruose rodomas „Pretty woman“ režisieriaus Garry Marshallo filmas „New year's eve“ („Naujieji metai Niujorke“, išversta lietuviškai, pilnas pavadinimas - „Naujieji metai iki maždaug 12:05 Niujorke, Niujorko valstija, JAV, su daugybe jaudinančių scenų, dar yra vienas bičas su lenkiška pavarde“).

 

Visi kino mylėtojai bent iš pradžių jausis saugūs ir jaukiai, kadangi daugialinijiniame filme vaidina gauja žvaigždžių: nuo Michelle Pfeiffer ir Jon Bon Jovi iki Halle Berry ir Roberto de Niro. Ten yra net vokietis Tilas Schweiggeris. Tiek daug į vieną sruvenančių mažų istorijėlių, kad net europiečiams vietos atsirado.

 

Turbūt tik pagonims ir Irano ajatoloms nepatiko panašaus tipo filmas „Love actually“, paleistas 2003 m. Po jo parėjo daugiau panašaus žanro filmų, pats Marshallas darė „Valentine's day“, o prieš šitą „New year's eve“ sukos ir tokio tipo rusiško filmo treileris, o viena ausim girdėjau, kad ir vieni lietuviai galvoja, kaip tokį paleist – su daugybe personažų, įvairių socialinių sluoksnių gyventojais, paliekantį šilumos kūne ir norą sueiti su sutuoktiniu švelnioje žvakių šviesoje.

 

Pagrindinę kalbą čia rėžia Hillary Swank vaidinama veikėja, turinti paleisti šviečiantį kamuolį Times aikštėje, kuri taria, kad Naujieji metai – vilties metas, galimybė pabūti tarpusavy geriems ir panašiai. Supratau, kad per visus metus scenaristas nebūna geros, bet labai nori, bet nežino, ką daryt, moraliai reliatyvus toks, turbūt todėl palaiko demokratų partiją ir balsuoja už gėjų ir svingerių šeimas.

Nežinau, ar ką nors gali šis filmas nustebint. Toks stabtelėjimas vietoj, atrodo, nuo Holivudo madų nušokęs. Arba tyčia bandytas pritempti prie „visų“. Maniau, kad mane nustebins dvieju nėščiųjų istorija – kuri pirma pagimdys kūdikį 2012-aisiais, ta laimės 25 tūkst. dolerių. Nustebino, tiesa, pabaiga, kad taip ir lieka neaišku, kuris iš jų laimėjo, galima tik spėti, ar nujausti, tačiau visas kelias iki to buvo plokščias ir net pereinantis į eddiemurphy'iška, adamasandlerišką, dzinišką vaipymąsi.

 

Be šitos linijos pabaigos, man dar buvo įdomus tas elektrikas lenkiška pavarde Kaminskis, vienintelis tikrai juokingas personažas, taisantis sugedusį Times rutulį, ir kaip minia vaiką ant rankų taip nešė, kad tas atrodė minią serfinantis. Nežinia, kokiais tikslais, bet filmo kūrėjai taip pat bandė padaryti aktorę iš erotinių kalendorių žvaigždės Sofios Vergaros. Pirma jos scena visai gavos, bet beveik visi kiti pasirodymai visi sumontuoti taip, kad kelių sekundžių intervaluose aplink jos scenas būtų ir kitų didelių biustų. Moterys su dideliais papais yra moterys su didelėm krūtim! Galvojau, gal čia „Pepsi“ ją stumia, tikėdamiesi, kad žmonės daugių jų reklamų su Vergara youtubėj žiūrės, tiek čia daug šitam filme brutalių prodakt pleismentų - „Citybank“, „Nivea“, Ritchie Sherlocko Holmso antros dalies reklama, gal net aktorių pozicijos parduotos. Žiūriu, priešpaskutinėj scenoj prieš titrus „Pepsi“ reklama. Galbūt tai nieko nereiškia, bet nepaklausęs prodiuserių nesužinosi.

 

Į politinį korektiškumą į filmus būtinai įtraukt tamsiaodžių aktorių pastaruoju metu stengiuos dėmesio nekreipt. Aah, who cares? Bet man atrodo, kad šitam filme buvo tokių atvejų – pirmiausiai, bėgama nuo pačio politkorektiškumo stereotipų duot juodaodžiams gerus darbus, vienas čia policininkas, kita seselė, bet, matot, yra ir baltaodžių seselių, tad tai visiškai normalus darbas ir juodaodžiui. Antriausia, vienos scenos, kur vyksta ištaigingas balius prabangioj vietoj, vienoj vietoj yra nemotyvuotai ilgas juodaodžio statisto parodymas. Puse sekundės per ilgas, bet sklaidantis abejones (man irgi toks nerimas buvo – ar yra tam baliuj juodaodžių?) – juodaodžiai pas mus, JAV, priimami visur ir visada. Bet mes dar kada nors pajusim, kad ore nebetvyro tas odos spalvos ir su ja siejamų atributų, būdo savybių klausimas.

 

Sarah Jessica Parker šitam filme – savam kailyje. Jai net nereikia nieko stengtis, tiesiog vaidinti tą pačią moterį. „I don't know how she does it“ ji išspaudė daugiau. Aišku, čia ir distancijos trumpesnės, veikėjai paprastesni. Michelle Pfeiffer milfa turėjo būti iš tų, kurios vis dar vartoja žodį „neurotiškas“, bet iš to gavos tik nevykę lūpų pakramtymai.

 

Na, gali kai kuriuos filmas ir sugraudenti. Mane irgi graudeno 37 metus vienoj vietoj išdirbusio (koks nuobodus darbas, kaip jis taip gali?) elektriko pagerbimas, mirštantys tėvai. Bet verkia turintys problemų, kai supranta, kad kažkas buvo tik iliuzija, prapliumpa ašaromis. Aš esu tik menkas nuopisa, bet aš bandau siekti idealų, padaryti geriau, stipriau, greičiau ir nebrukti savo sentimentalijų, nostalgijų ir kitų problemų gražiom skraistėm kitiems.

O Naujųjų metų ritualai yra labai nuobodus dalykas. Nieko jis nesimbolizuoja, tik skaičiaus pasikeitimą. Švęsti naujuosius metus tai kaip švęsti šaknies iš 23 ištraukimą. 2011-11-11 11:11 – tratata. Now what? You'll stop trying to be good? Wait for another chance? The chance is now.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.