RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Mados injekcijoje triumfavo graži Lietuvos gamta

Dueto "Tribe" (Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės) pergalingoji kolekcija "Woodsy". (Mados infekcijos nuotr.) 

Penktadienį „Kablyje“ keli šimtai hipsterių, modistų, pižonų ir puošeivų susispietė ant ir aplink rampas, kad pažiūrėtų, kokie nauji mados talentai gali iškilti Lietuvoje ir pramindžikavę pusantros valandos vėlavimą sulaukė.

„Mados infekcijos“ ir „Mados injekcijos“ organizatorė Sandra Straukaitė sakė, kad „injekcija“ nereiškia, kad ji skirta išgydyti „infekciją“, kad būtų įlieta naujo kraujo į infekciją. Tai pasirodė 12 herpes virusiukų iš Rusijos, Italijos, Estijos ir Lietuvos. Ir kaip dažniausiai galima pastebėt, jauni dizaineriai daugiausiai norėjo lėkt į avangardą.

Komisijai labiausiai patiko Ieva Daugirdaitė, Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės duetas, jos visos naudojo gamtos motyvus, kaip žinom, lietuviai yra medžiai, o Lietuva – botanikos sodas, ir estas Hansas Hendrikas Vallimäe, mestelėjęs spalvotos konceptualščinos.

Ieva Daugirdaitė po nugalėtojų paskelbimo kalbėjo, kad jai labai didelis įkvėpimas buvo jos kurti audiniai. Pažiūrėjo į savo audinius ir suprato, kad tai nuostabu. „Infekcijai“ ji ruošia tą pačią kolekciją, tik su papildomais penkiolika modelių. „Bus daugiau printų ir lateksinių kojinių“, sakė.

Jos kolekcija vadinas „Archetipas“. Paklausiau, kas yra kieno archetipas, tada ji kalbėjo taip:

„Išvertus iš graikų tai reiškia pirminį vaizdinį, tai būtent pas mane buvo inspiracija iš gamtos. Tai gamtos vaizdinys, kuris pateiktas moderniu kampu“.

 

-Gamta yra visa ko pradžia jums?

 

-Simbolis yra lapas, jis yra tiesos simbolis. Jis labai transformuojasi netgi į segmentinę lietuvių liaudies žvaigždę, kuri kolekcijos pabaigoje šiek tiek supanašėja su lietuvių liaudies tautiškumu.

 

Pastebėjau, kad rusai dažnai romantiškai žiūri į lietuvių pagonybę, kad jiems tai egzotiška. Jie tai supranta be politikos užkariauti Maskvą ir Kijevą, kaip lietuviams kartais kokie keltai atrodo. Todėl Marinos ir Donatos dueto klausiau, kuriai kilo mintis pasivadinti „Tribe“, bet jos nebegalėjo prisiminti nei pasakyti, koks medis joms labiausiai patinka („Medžio ornamentas patinka“), užtat pamalonino mane pasakiusios, kad kartais glėbesčiuoja medžius. „Kad pamedituoti, kartais tai tikrai padarom“, sakė Marina.

 

Kolekciją jos pavadino „Woodsy“.

 

„Laimėti kažkiek tikėjomės, nes labai norėjom. Kolekcija „Woodsy“ gimė iš meilės medžiui, skandinaviškiems kraštams, muzikai, tai visai kultūrai, etno stiliui. Tiesiog nusprendėm tradicinį medį paversti šamaniška puse, šiuolaikiškesne, nusprendėm nudažyti tradicinį medį įvairiaspalvėm spalvom“, kalbėjo Marina apie savo koleciją, nudažytą įvairiaspalvėm spalvom, nudažytą rudos spalvos mėlyna.

 

Jos sukūrė drabužius tik vyrams, nes jautė didelę paklausą.

 

„Kodėl tik vyrams? Dėl to, kad labai daug girdime, jog nėra geros aprangos vyrams. Šiuolaikiškos. Girdim iš savo draugų begalę norų įvairiausių pasiūti, mes kartu išreiškėm ir savo potencialą“, pasakojo Marina.


Hansas Hendrikas pakalbėt atėjo nepėsčias. Pasakojo apie savo apkiaulintus megztinius, rodytus Nine Inch Nails poezijos „I want to fuck you like an animal“ fone. „Mano kolekcija įkvėpta kiaulių gripo. Vyrai yra kiaulės. Jie serga. Ar jie gali būti pagydyti? Ar jie vis dar vyrai? Ar tik serga? Taip, tik serga“, kalbėjo.

 

-Who do you want to fuck like an animal?

 

-I have to see the right person then I'll tell you.

 

-Why do you think men are pigs?

 

-That's what they say. That's what experience of me and my friends says.

 

-If I would say men are eagles or men are horses?..

 

-I could make you a whole new collection.

 

Komisijai nepatiko, bet publikos dėmesį atkreipė prašmatni Roberto Kalinkino kolekcija, atrodžiusi kaip tribiūtas Alexander'ui McQueenui. Plastiku apsikarsčiusi Jekaterina Filateva derinosi pagal sezoną ir tendencijas, o Daiva Valickaitė stojo tarp hipsteriškumo ir bandymų polių, dviejų visiškai skirtingų. Laivi Suurvali iš Estijos labiausiai priminė kolekciją kaip muzikos albumą, kadangi pasirinko vieną spalvą, o Siah Howard iš Italijos – nes pasirinko vieną formą. Niūrioji Vitalija Malyško iš Lietuvos buvo visai gera, tačiau išsiplėtė parodyt viską, ką moka, o Marija Fiodorova buvo nuobodi; Redos Budvilaitienės maudymosi suknelių nepraskaidrino smagus lietuviškas gabalas apie motociklus fontane, o Rūta Sakalauskaitė prajuokino, bet juokiausi ne su ja.

vaidas

man irgi patiko

Tomas

Labai gražu, kad grįžtame prie to, kas mums svarbiausia :)

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.