RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Latvių tapatybė

Meška žygiuoja į Vilniaus katedrą. 

Atvažiuoja į Lietuvą Komorowskis. Sako, suprantu, kodėl taip sunku lietuviams ir lenkams susitarti, iškart po Pirmo pasaulinio buvo ginčų... Ginčų! Ne tai, kad mes okupavom Vilnių, bet tiesiog pasiginčijo lietuviai su lenkais. Tokios neteisybės kaip Vilniaus okupacija nebuvo. Ar kas nors iš Lietuvos galvų ką nors? Nea.

Latvijoj vyksta referendumas, ar rusų kalba skelbti valstybine. Ne ar reikia prisijungti prie Rusijos, ar skelbti valstybine. Tie, kurie to nori, vadinami kiršintojais. Nes su jais nesutinka. Kaip ir lenkus Lietuvoj, kurie nori mokytis lenkiškai. Kai tik atsiranda kokios nors grupės interesas, taip lipdoma kiršintojų etiketė. Reiškia, Seime vieni kiršintojai. Tas to nori, tas to nori. Mokytojai reikalauja didesnių algų, reiškia, reikės iš kažko nukirpt, kažkas liks nepatenkintas. Reiškia kiršina. Liks nepatenkintų ir tada ateis rusas.

Konstitucijos pataisos Latvijoje atmetamos. Degutienė rašo laišką į Latviją.


 „Latvijos visuomenė tvirtai ir galutinai apsisprendė, kad latvių kalbos, kaip valstybinės Latvijos kalbos, įteisinimas – tai vienintelis kelias į darnią Latvijos visuomenę ir latvių tautos unikalumo išsaugojimą“, – savo laiške Latvijos Saeimos Pirmininkei Solvitai Aboltinai teigia I. Degutienė. 

Į unikalumo išsaugojimą... Nes jeigu Latvijoje, latvių valstybėje, atsiranda antra kalba, latviai tampa neunikalia tauta. Latviai gali būti latviais tik tada, jeigu rusai nekalba rusiškai. Jeigu rusai kalbės rusiškai, latvių nebeliks. Nuo rusų priklauso, ar latviai kalbės latviškai, ar bus latviais. Nuo rusų priklauso, ar latviai ginsis ir neišsižadės savo šaknų pavojaus akimirką. 

Do

"Nes jeigu Latvijoje, latvių valstybėje, atsiranda antra kalba, latviai tampa neunikalia tauta. Latviai gali būti latviais tik tada, jeigu rusai nekalba rusiškai. Jeigu rusai kalbės rusiškai, latvių nebeliks. Nuo rusų priklauso, ar latviai kalbės latviškai, ar bus latviais. Nuo rusų priklauso, ar latviai ginsis ir neišsižadės savo šaknų pavojaus akimirką."

Čia visiška nesąmonė. Rusai kaip kalbėjo rusiškai taip kalbės ir tokie referendumai nieko nepakeis. Klausimas tik ar rusai turės minimalias paskatas mokytis latviškai ar neturės. Jei ne, tuomet Latvijos valstybę su visais į ją kišamais Rusijos pinigais, nupirkta žiniasklaida, neaišku kam lojalia oligarchija, problematiška demografija po kelių dešimčių metų ištiks žlugimas. Mes, kaip lietuviai vargu ar norėtume turėti 500km sieną su Rusijos marionete.
Jei rusų antra valstybinė - sužlunga pilietybės politika, nes tuomet reikalavimai minimaliai mokėti valstybinę kalba tampa absurdiškas, kadangi egzistuoja antra valstybinė? Taip turim dar 300,000 nelabai aišku kam lojalių piliečių. Šie po kurio laiko gali suorganizuoti referdumų ir daugiau, gali šaut į galvą išstot iš ES ir jungtis prie NVS ar mest NATO. Bus džiaugsmo tada.
Rusų kalba Latvijoje gal ir nusipelno kokio nors statuso, tarkime keleto liberalesnių aktų, ypač kokia Daugpilyje ar Rezeknėje, bet jokiais būdais ne antra valstybinė.
Beje, jei toks referendumas laimėtų, tuomet rusų kalba privalėtų patapti ir oficialia ES kalba, kas reikštų sustiprėjusš rusų balsą ir įtaką jai visai svetimoje struktūroje.

K. Jachimavičius

Tai kad aš kalbu ne apie rusus, o apie latvius. Kad nuo rusų priklauso, kaip latviai kalbės. Jeigu bijo būti latviais ir kalbėti latviškai, tai rusai tikrai iš jų pavyzdžio neims.

Norden

Taiklus komentaras

Anonymous

O aš supratau. Šį kart gan tiksliai pagavo viešo asmens nusišnekėjimą.

O_O

tu supranti ką šneki, ar tiesiog šneki bele šnekėti?

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.