RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Kinas ir TV

„Melancholija”: prieš pasaulio pabaigą bent vaiką paguosk

„Noriu pasveikinti, pasidžiaugti ir padėkoti“, ironiškai savo kalbą „Scanoramos“ atidaryme pradėjo Kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Kai jau visai nėra ką sakyti, politikai sako tokius dalykus. Siekti, stengtis ir skatinti, žinot.

„Bebras“: šiek tiek smagumo ir daug nesąmonių

Netyčia pražiūrėjau nesėkmingojo Jodie Foster indie-ish-ko filmo (arba tiesiog tragikomedijos) „Bebras“ („Beaver“) premjerą Lietuvoje, bet vis tiek noriu pasidalinti savo įspūdžiais ir surašyti kaltinamąjį aktą, nes filmas turi dalykų, kaip nereikia daryti.

Andrius Blaževičius: "*"

Kino režisierius Andrius Blaževičius (26) šių metų Scanoramoje pirmą kartą viešumai parodys savo naują trumpametražį filmą "Dešimt priežasčių". Jis pasakoja apie dviejų jaunuolių komplikuotus santykius. Šių metų "Kino pavasaryje" įvyko premjera jo dokumentinio filmo apie Vandą Gruodytę, kurią į Sibirą ištrėmė jos tėvas. Andrius dalyvauja šios savaitės rubrikoje "Duok vaizdų". 

„Viena diena“: sunku įsijaust

„Italų kalbos pradedantiesiems“ ir „An education“ režisierės Lones Scherfig paskutinis filmas „Viena diena“ („One day“, kaip tiksliai išversta!) failino tarp kritikų, o pelną surinko turbūt dėl gražaus treilerio. Žiūrovai, palaikę man kompaniją „Vingio“ salėje, taip pat ražėsi ir žvalgėsi aplinkui.

Gretos Akcijonaitės filmas: Per lūžtantį ledą

Šios savaitės rubrikoje "Mano filmas" dalyvauja Vilniaus kino teatro "Pasaka" vadovė Greta Akcijonaitė:

"Narcizo" "Scanoramoj" nebus, premjera nukelta į žiemos pabaigą

Pilnametražio Dovilės Gasiūnaitės filmo "Narcizas" premjera - vėl atidėta. Šiandien, per "Scanoramos" atidarymo konferenciją spaudai, paaiškėjo, kad filmo kūrėjai nespėjo jo pabaigti.

"Scanoramos" koordinatorius Justas Rožėnas teigė, kad iki pat galo nebuvo aišku, ar filmas bus baigtas, tad festivalis nenorėjo rizikuoti.

Jūratė Samulionytė: „Norėjosi, kad „Laikinai“ būtų realybės atspindys“

Kino režisierė Jūratė Samulionytė pernai laimėjo festivalio „Scanorama“ programos „Naujasis Baltijos kinas“ pagrindinį prizą su dokumentiniu filmu „Šanchai banzai“. Šiemet jos vaidybinis trumpametražis „Laikinai“, pasakojantis apie Lietuvoje likusius emigrantės vaikus, dalyvauja atskirai nuo konkurso.

 

„Padaras“: bent siaubiakasGaila, nemačiau 1982 metų Johno Carpenterio „The Thing“, kuris yra 2011-ųjų Matthijs van Heijningeno jaunesniojo „The Thing“ („Padaras“) motina alieninė, tad palyginti negaliu, galiu tik papasakoti apie antrąjį.

 

„Colombiana“ - sukultinti nepavyko


„Niekada nepamiršk, iš kur atėjai“, kelis kartus kaip mantrą kartojo kažkoks balsas Olivier Megatono filmo „Colombiana“ treileryje. Turėjau pasiruošt naujam kultui, bet šis Luco Bessono prodiusinys naujų idėjų neturi, tik naują filmavimo aikštelę – Kolumbiją. Beveik visą filmą prisiminiau, kaip eiti į teatro koridorių, iš kur atėjau.

„Gyvenimo medis“ - didelis poezijos kompleksas su gėrimu

Nuo penktadienio Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti 2008-ais metais pradėtas filmuoti Terrence'o Malicko filmas „Gyvenimo medis“, kurį vieni giria, kiti peikia. Aš iš tų giriančių.

 

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.