RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Kinas ir TV

Madonna nori būti vertinama Anglijoje

Madonnos filmas „W.E.“ (W – tai Wallis Simpson, o E – jos sužadėtinis karalius Edwardas) primena Laną Del Rey. Savo pomėgiu prabangai, noru priklausyti turtingųjų klasei ir sudalyvauti.

Pagunda egzorcizmui

Neatsimenu, kada pradėjau girdėti tuos traškesius. Atsimenu tik kada pradėjo nuolat gurgti virškinimo aparatas – 2008-ųjų lapkritį. Galvojau, kad aš išprotėjau. Paklausiau egzorcisto, pasirodo, kad ne. Tie traškesiai yra išeinantis velnias. Be ugnies, be sieros. Tik patarė Valkauskas tų traškesių nesureikšmint ir nepradėt visur girdėt velnių.

Dešinę, dešinę, viens du trys

Phyllidos Loyd filmas „Geležinė ledi“ prasideda ryškiai: triukšmingoje parduotuvėje Margareth Thatcher perka laikraštį apie sprogimus Pakistano viešbutyje, ją aptarnauja pakistanietis, už nugaros stovi afrikietis, o priešais užlenda per pusę jaunesnis vyras, nes šių laikų jaunimas visai neturi pagarbos vyresniems.

Kekšė, suvedžiotoja, dėmesio ištroškusi superžvaigždė

Savaime suprantama, kad sudėtingas versti filmo pavadinimas „My week with Marilyn“ Lietuvoje pavirsta į „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“ ir jokio asmeniškumo ir intymumo pavadinime nelieka, bet aš vis tiek siūlau kitą kartą tokioje situacijoje padaryti „168 valandos su Marilyn Monroe“ arba „10080 minučių su žymiausia visų laikų aktore Marilyn Monroe“.

Cool effects, bro

Andrew iš Sietlo yra skaistus, jo motina sunkiai serga, tėvas geria ir jį muša, jį stumdo mokykloje. Andrew nusiperka kamerą ir laikydamas tą kamerą rankoje ir viską filmuodamas, lyg Amerikoj net plastmasinis maišelis yra gražu, su Schoppenhauerį cituojančiu pusbroliu Mattu nuvyksta į vakarėlį.

„Karo žirgas“ - prarastasis rojus

Arthauzo fašistukai visada pasiruošę savo kumštukais taukštelti Holivudui, tačiau jeigu iš Amerikos atveža Spielbergo filmą, jie priima jį domėn ir prisimena Holivudo įtaką ir svarbą kino istorijai. Lietuvos kino ekranuose nuo šiandien rodomas įtakingojo Steveno filmas „Karo žirgas“, prieš tai buvęs miuziklu pagal Michaelo Morpurgo knygą.

Occupy Obama

„Politika – nešvarus reikalas“, sako mantrelę kas nors, išsigandęs savo nuomonės, kad nereikėtų diskutuoti ir jos ginti.

Forever alone

Nuo šiandien Lietuvos kinuose rodomas Athinos Rachel Tsangari meninis filmas „Attenbergas“, kurio pagrindinė atlikėja Ariane Labed 2010-ais buvo apdovanota už geriausią moters aktorystę Venecijoje ir kuriame pagrindinis dalykas yra dekadentiškas garso takelis.

Miegančių drugelių tvirtovė: negali būti bele kaip ir kažkaip, turi būt vienaip

Algimantas Puipa gali kalbėti labai daug. Gavęs klausimą per spaudos konferenciją, pažerdavo pluoštą informacijos, nebūtinai susijusios su klausimu.

Merginos su tatuiruotėm ir be jų

„Kam statyti rimeiką, jeigu gali pamatyti originalą?“, retoriškai klausė originaliojo „Mergina su drakono tatuiruote“ režisierius Nielsas Ardenas Oplevas. Gera pastaba – amerikietiška versija nėra interpretacija, tiesiog beveik pažodinis rimeikas su kitais veidais ir interjerais. Amerikiečiai norėjo, kad jų Europa būtų amerikietiška, titrų jie neskaitys, geriau žiūrės filmą, kur angliškai kalbantys veikėjai skaito švediškus užrašus ir iškart vers juos į švedų kalbą, nes tokio natūralizmo labai reikia, kad įsijaustum į trilerio siužetą.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.