RSS

Surinkti turinį

Citata



Kadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Kekšė, suvedžiotoja, dėmesio ištroškusi superžvaigždė

Michelle Williams per filmo premjerą. Stengės kiek įmanoma atsiribot nuo personažo. 

Savaime suprantama, kad sudėtingas versti filmo pavadinimas „My week with Marilyn“ Lietuvoje pavirsta į „7 dienos ir naktys su Marilyn Monroe“ ir jokio asmeniškumo ir intymumo pavadinime nelieka, bet aš vis tiek siūlau kitą kartą tokioje situacijoje padaryti „168 valandos su Marilyn Monroe“ arba „10080 minučių su žymiausia visų laikų aktore Marilyn Monroe“.

Šitas debiutinis 52 metų režisieriaus Simono Curtiso pilnametražis filmas yra linksmas filmas. Pirmiausiai dėl to, kaip liejasi Michelle Williams. Na, jai buvo lengviau, kadangi turėjo daug medžiagos, kurią stebėdama galėjo vilktis į personažą, tačiau Williams bėgėdystė ir pasimėgavimas savimi yra stebėtini.

Turbūt tokia aktoriaus profesija, ė? Pagal Colino Clarko biografinę knygą parašytame scenarijuje palikta daug vietos pamąstymams apie kiną. „My week with Marilyn“ netgi yra daugiau apie kiną negu apie Marilyn Monroe ir Clarko susižavėjimą vienas kitu. Monroe filmuojantis režisierius Laurence'as Oliveris (vaidinamas Kennetho Branagho) reflektuoja, kad jis nori iš jos pasisemti jaunystės, tikisi, kad ji jį pakeis, pykstasi su pavydžia žmona, taip pat aktore, vaidinusia Monroe atliekamą vaidmenį teatre, bet dabar besijaučiančia per sena, dar ir todėl, kad tas jos vyras atvirai pareiškė suviliosiąs Monroe. Tai ta režisieriaus žmona priekaištauja už tai, kaip vyras į savo aktorę žiūri. Galima filme rasti pamąstymų, kas yra vaidyba, kokia yra vaidyba ir kada būna vaidyba. Apie gyvenimo scena.

Ryškiausia yra Oliverio drama, o Clarkas (Eddie Redmayne) labai jaudrinasi, tačiau jo santykiai su garsenybe apsiriboja tuo, kad ji išpeša iš jo meilės prisipažinimą. Jis vėliau pats nutraukia santykius susiturėjęs, o jo susiturėjimas toliau nebesvarstomas. Turbūt paklausė visų, patarinėjusių jam būti atsargiam, ir pamatė, kokia ta Marilyn iš tikrųjų!!!!!111 Ji visus užvaldo, Clarkui atleidžia net jo buvusi draugė, kad jis tai Marilyn pasidavė.

 

O iš tikrųjų ji yra besislepianti po slapyvardžiu, todėl skilusi Normos Baker asmenybė. Scenaristas Adrianas Hodgesas paliko ar įpynė vieną paaiškinimą, kodėl ji tokia išsitaškiusi – jos mamą institucionalizavo (į Pentagoną išvežė, ar Baltuosius rūmus?).

Be žavios kino virtuvės su žaviomis persikūnijimų į personažus personaže scenomis, dar yra ir žavus publicisto darbo vaizdelis. Stovi žurnalistai, susirinkę į konferenciją, tarp jų žvaigždės publicistas, kuris įgudusiu liežuviu paskutinis paklausia savo darbdavės, ar tiesa, kad ji miega vilkėdama tik kvepalus. Todėl manau, kad neatsitiktinai skirtas ir toks didelis dėmesys grimui Wikipedijos straipsnyje apie filmą. Labai ryškiai dviejose vietose matėsi Williams peruko tinkliukas, o filmo publicistai Wikipedijoje paliko štai ką: She (filmo grimuotoja) also revealed a few minor prosthetics were used on some cast members to help recreate the characters. Shircore told Nazzaro "I'm not going to give them away, but they are things that make a difference and they're all beautifully conceived, produced and worn by the actors."

Visai ne beautifully conceived, matosi plika akim taip, kad akys net ašaroja! Visiems apie tai pasakysiu!

Jau porą savaičių „My week with Marilyn“ yra ekranuose. Geriau vėliau negu niekada peržvelgt. 

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.