RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Grupė MuseIQ šneka, kad jų kūryba vystosi pati

Artūras "Beissoul" Žabas. 

Grupė „MuseIQ“ patys pasibeldė į mano pašto dėžutę: „Ei, pažiūrėk, mes čia tokį gabalą turim“. Padorų gabalą! Nors kol kas jie turi tik vieną gabalą, tačiau tarp Vilniaus ir Kauno gyvenančių vaikinų trijulė anksčiau kūrė atskirai – muziką kuriantys Rolandas Venckys ir Einius Jarutis turi kolektyvą „Mentalaim“, vokalistas Artūras Žabas save dar vadina Beissoul. Su „MuseIQ“, kiek supratau, jie žiūrės, kas gaunas.

 

 

-Kaip susiėjot?

 

Artūras Žabas: Tai atsitiko šių metų vasarą Kaune. Mes buvome pakviesti pasirodyti viename iš Kauno klubų pagroti, tačiau nebuvome pažįstami, o susipažinome per Mental Aim koncertą: aš atlikau jų kūrinius , o vėliau mes pradėjome kalbėti apie rimtesnius darbus kartu ir štai, kaip matote, „The Story“ yra mūsų pirmasis darbo rezultatas.

 

-Pajutot, kad galit džemint?

 

A: Taip, tačiau pabendravę iš karto nepuolėme kurti muzikos, tai vyko neskubant ir pamažu. Mes daug tarėmes bei diskutavome, kaip ir kas tūrėtų skambėti bei nuo ko geriau būtų pradėti. Bendravimas padėjo išplėsti mūsų kaip vienio muzikines ribas ir dabar mano manymu viskas eisis kaip per sviestą.

 

-Lėtai kuriat?

 

A: Nepavadinčiau to lėtu kūrimu, tiesiog šiuo metu mes dar turime ir kitų darbų, kuriuos būtinai reikia užbaigti (liko vienas žingsnis), o tada patikinu, kad išgirsite daug mūsų muzikinių naujienų.

 

A: Rolandas ir Einius, jie yra muzikos kūrėjai, viena kartą jie man duoda kūrinį, kitą kartą aš jiems jį atnešu, padainuoju ir tada jie kuria visą muzikinį apipavidalinimą. Vėliau jie man atsiunčia demo varianta ir mes diskutuojame, ko trūksta, bei ko galbūt yra per daug. Tai labai įdomus procesas, nes nuomonės sutampa dažnai, bet ne visada.


-Kauniečiai labai dažnai turi misiją pakeisti savo miestelėnus. Ir jūs tokią turit? Kad klausytų geros muzikos ir skaitytų geras knygas

 

Rolandas Venckys: Nevykdom misijos kažką pakeisti. Gal prisidėti prie kuriančiūjų, teisingiau būtų sakyti.

 

-Ar jau esat lipę ant scenos?

 

R: Esam ne kartą, man tenka su kitais savo projektais pasirodyti viešai, Artūras manau sceninės patirties turi daugiausiai. Esame ir kartą koncertavę bendrai, kaip Mental Aim ir Beissoul.

 

-Kiek laiko įrašinėjat?

 

R: Nuo vasaros pabaigos pradėjom krutinti šį projektą.

 

-Daug gabalų turit?

 

R: “The story“ pirmasis. Dar turime nevisai baigtą Intro. Bet ten ne gabalas, o audiovizualinis kūrinys.

 

-IQ reiškia, kad norit būt protingi?

 

R: Šis pavadinimas reiškia tarsi kūrybinį procesą, kuris evoliucionuoja panašiai kaip žmogus, pamažu bręsta, auga, kol įgauna žinių, bei pradeda suprasti kolėl jis būtent toks, o ne kitoks. Kodėl atrodo ir mąsto taip, o ne kitaip.

 

-Kokie jūs esat ir ką jūs mąstot?

 

R: Čia ne konkrečiai apie mus, o apie mūsų trijų sąjungą, apie MuseIQ, nes mes esame visiškai skirtingi, gyvenam skirtingus gyvenimus. Ir kiekvienas bandom įdėti dalelę savęs į šį projektą. Tikiuosi, mums neblogai gaunasi.

 

-Tai koks dabar yra MuseIQ projektas?

 

R: Kaip mažas vaikas, kuris augs, tobulės ir nuspręs kuria linkme eiti.

 

-Kokią viziją projektui turit?

 

A: Mūsų muzikinė vizija yra labai plati kaip ir (tai bus ryškiau matyti iš kitų kūrinių) muzikos stiliai. Savo muzikoje jungsime įvairius stilius: electro, electro experimental, pop, soul, galbūt šiek tiek jazzo, dubstepo. Kiekvienas kūrinys bus nuspalvintas tarsi tam tikra spalva, turės ryškų vienokio ar kitokio stiliaus akcentą, o kartais jų atskirti bus tiesiog neįmanoma, nes susintetinti jie įgaus savitą skambesį.

 

R: Kol kas viziją tik kuriame ir konkretizuojame, bet tai bus neeilinis projektas. Vis dėl to tik pirmasis gabalas pasirodė viešai mūsų, tai per anksti atskleisti kortas manau.

 

-Neeilinis?

 

R: Taip, neapsiribosim vienu muzikiniu stiliu, nes, kaip minėjau, esame visiškai skirtingi mes, todėl negali žinoti kokiai stilistikai bus priskirtas sekantis kūrinys. Taip pat stengsimės pateikti savo kūrybą ne tik ausims, bet ir akims.

 

-Akims? Klipus suksit?

 

R: Klipus gal per drąsu sakyti, bet vizualizacijas tai tikrai. Nes kaip aš įsivaizduoju, pilnavertis klipas turi turėti stiprų siužetą, istoriją.

 

-Aš angliškai prastai girdžiu. Apie ką yra „The story“?

 

R: Tai kūrinys, kuriame pasakojama liūdna istorija, bet tuo pat metu suteikiamas lengvumo jausmas, šiek tiek judesio, bei melancholijos. Kūrinys apie pasibaigusią-neivykusią draugystę, kurios priežastis yra per didelis atstumas ir pernelyg silpnas noras visa tai puoselėti...

 

A: taip, 'Tthe story'' yra apie didelį atstumą, kuris neretai pakiša koją draugystei bei kitokio pobūdžio santykiams.

 

-Ar kitas jūsų gabalas bus apie naują draugystę?

 

A: Kitas kūrinys tikrai nebus pastarojo prototipas, tačiau jis kalbės apie draugystę. Bet apie draugystę su pačiu savimi. Jį perteiksiu metaforomis bei įvairiais minčių šuoliais, tačiau nuo tematikos per daug nenušuoliuosiu.  

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.