RSS

Surinkti turinį

Citata



Kadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Desmetonizaciją dabar!

"Na, jeigu išprievartavo, reiškia, reikėjo".

Žymusis šiaulietis Valdas Adamkus mėgsta turėti nuomonę ir kai pasitaiko proga, ją teigia. Jis dažnai kalba apie vertybes, jų neįvardindamas. Vakar, šalia Vatikano nuncijaus, jis sakė taip (prie nuncijaus teiginių prirašyti Samoškaitės komentarai verti atskiro dėmesio):

„Žinote, taip turėtų būti. Mes turime būti atviri sau, siekti gerovės sau ir savo artimiesiems, savo bendruomenei ir valstybei. Galų gale yra principai, kuriais turime vadovautis ir siekti jų viršenybės. Gaila, kad gyvenime būna kitaip ir, kaip jūs matote, ir aš matau, bet Lietuvoje mes dar neįsijautėme į vertybes, kurios yra yra įsigalėjusios visur kitur, gyvename dar truputį praeityje, kai mūsų vertybių skalė buvo visai kitokia“, - svarstė V. Adamkus.

Bet ar gali Lietuvos žmogus pasisemti kažkokių vertybių iš Lietuvos istorijos? Kaip jam susieti save su Lietuvos valstybingumu, jeigu laisvė, pagarba žmogui ir kiti dalykai buvo Smetonos ir jo tautininkų užgniaužti, bet Smetona iki šiol yra garbinamas, o jo įvykdytas valdžios užgrobimas laikomas neva reikalingu. Sakoma, kad jeigu ne Smetona, Lietuva priklausytų Albanijai. Kai kas sako, kad jeigu ne Smetona, Lietuvoje būtų populiarus rankinis. Jis niekada atvirai nevadinamas diktatoriumi. Geriausiu atveju diagnozioja autoritarinę valdžią. Atsieja ją nuo žmogaus, nuo vykdytojo. Autoritarizmas buvo, diktatoriaus - ne...

Net istorikas Liudas Truska savo 2005 metų straipsnyje apie parlamentarizmo istoriją I-ojoje Respublikoje ilgai kritikavęs Smetoną, galiausiai neišlaikė ir užteigė:

Vienas 1926 m. perversmo vadų skelbtų tikslų – konsoliduoti tautą, kurios vienybę esą ardžiusios politinės partijos. Tačiau 4-ajame dešimtmetyje visuomenė buvo susipriešinusi kaip niekada.

Suprask, jeigu tauta būtų buvus vieninga, diktatūra būtų buvus gerai.

Lietuvoje tiek daug žmonių yra įpratę girti Smetonos valdymą, tačiau jį garbindami jie niekina vieni kitus, tyliai pripažįsta, kad žmogus yra nevertas žodžio laisvės, sakyti, ką galvoja ir ką jaučia.

Ką tu, Adamkau, padarei, kad laisvė mūsų valstybėje būtų pagrindinė vertybė? Tu kažkada net gynei šūdžių diktatorių!

okeana burbuls

Karolis ryškiai mėgsta pasiklysti kažkokioj paralelinėj Karolio Visatoj ir iš jos kritikuot mūsų visų netikėlių Visatą, kurioj buvo Smetona! OMFG! Ir dar diktatorius. OMFG again! Ir visai nesvarbu, kad pusė pasaulio buvo autoritariniai režimai tuo metu ir kad tada būti diktatorium buvo cool. Ir tai, kad tokią Lietuvą pripažino, reiškias visiems viskas buvo cool.

Martynas

mažiau rėkauk.

mmm

Šiaulietis :) Valdas Kauno!

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.