RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Bežodė – geriausia trasa sinefilui treniruotis

Diedas iš Makao turgaus. 

Vakar vos keliolika žmonių susirinko į po pietų rodytą bežodžių trumpametražių „Kino pavasario“ filmų seansą. Neatėjusieji kai ką prarado, kai ko ne.

Mažai prarado nematę Wernerio Herzogo „Odė žmonijos aušrai“, tribute'o savo draugui kompozitoriui, kuris buvo ne į temą, nes buvo su daug tiesiai į kamerą sakomų žodžių. Olandas Ernstas Reijsege ne kartą kūrė Herzogui muziką, tad šis rodo, kaip muzikantas su kolegom repetuoja, groja, džiaugiasi nauja violančele ir dukra. Bėh.

Korėjiečio Moon Byoung-gono kruopščiai išdekoruotas „Finis operis“ rodo senuką be žodžių, kuris nusprendžia pasikarti, bet nuo smaugimo jam kyla erekcija, o tokio jo negali rasti. Stupid.

Prancūzas Hendrickas Dusollier savo filmą pavadino „Babeliu“, kadangi vienas Šanchajaus vargšas, žiūrėdamas į aukščiausią Šanchajaus dangoraižį, stato kitą dangoraižį ir statydamas žiūri į savo meilę, kuri ištekėjo už turtingo vyro. Griūva skaitmeninės sienos, iš po žemių dygsta skaitmeninės uolos, bet grafika tokia, kad atrodo kičiškai. Art.scene.

„Namų saugumą gali užtikrinti tik pats šeimininkas su kirviu rankoje“ - labai trumpa ir labai pagauli Alexo Piperno de Uruguay nufilmuota nebyli scena, kur iš namo išėjusi kostiumuota gauja iš pradžių atrodo komiškai, o kai šeimininkas, grasinamas ginklu, pasiriša akmenį po kaklu ir šoka į baseiną, tampa tragiška. Graži vizitinė kortelė.

Graiko Georgios Zois „Užburtas ratas“ patraukia savo kruopštumu. Kamera slenka iš kairės į dešinę per eilę skirtingų žmonių, stovinčių skirtingose vietose – supermarkete, prie klubo, prie bankomato, meno galerijoj, visi sustatyti kaip iš kastingo katalogo. Kol galiausiai prieina eilę prie socialinės rūpybos nemokamo maisto ir bomžui prieš akis maistas baigiasi ir jis sugriauna visą tą eilę žmonių. Ne tai, kad padėkit bomžui, bet nepykdykit bomžo.

Andrew Kavanaghas iš Australijos savo „At the formal“ lavina savo feliniškumą ir kubriškumą, vaikšto su kamera po didelį kiemą, kur vyksta kažkokios moksleivių išleistuvės ar pan., čia ir girtuoklis, ir pasileidęs diedas, ir arogantiškos mergos, sukasi viskas sulėtintai į linčišką pabaigą. What?

Kad nufilmuotų „Kruvinąją aušrą“, portugalai João Rui Guerra da Mata, João Pedro Rodrigues važiavo į Kiniją, Makao ir žiūrėjo, kaip ten veikia turgus. Kaip jis atsidaro, kaip moterys iškloja ledą, deda ant jo žuvis, kaip atveža žuvis, kaip jas darinėja, kaip išpjauna gyvoms gabalą filė, kaip su peiliu galvą suskaldo, kaip vištoms gerkles pjauna, jas išverda cielas ir tada nulupa odą, kaip pjauna gerkles karveliams, kaip kurkia rupūžės. Bet darinėjamų rupūžių nerodo. Tikrai, dirbantis žmogus gali visai dienai dėmesį prikaustyti.

Dar rodys šiuos filmus penktadienį.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.