RSS

Surinkti turinį

Citata



Kadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Ar mes buvome laisvi Lietuvos Respublikoje?

Faktų tirti nereikia, nebent ieškoti aplinkybių ir rasti naujų.

Šiandien Vilniaus kino teatre „Pasaka” vyko laisvės advokato Ronaldo Reagano šimtųjų gimimo metinių minėjimas. Aktualiausiai iš visų – dar kalbėjo JAV ambasadorė Anne'a Derse, profesoriai Vytautas Landsbergis ir Raimundas Lopata – šnekėjo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, kad ir pora žodžių užsiminęs apie vis dar gyvus komunistinius režimus, ir padaręs paralelių su Baltarusija. Tačiau vienu teiginiu jis mane šokiravo. Zingeris pareiškė, kad dėl Smetonos diktatoriškumo yra klaustukas.

Tai apie ką mes čia kalbam, prieš ką jūs, Emanueli, kovojat Baltarusijoje? Ar tai aš jums turiu priminti ir lyginti? Neteisėtas atėjimas į valdžią – prie Lukašenkos galima dėt varnelę, prie Smetonos taip pat. Spaudos suvaržymai – tinka abiems. Taip pat partinės veiklos varžymai ir draudimai. Fizinis susidorojimas su politiniais oponentais – jau keturi punktai. Vado kultas... Penki - tai jau kekė.

Ir visiškai nesvarbu, kad Smetona sušaudė komunistus. Koks šūdas pas žmogų galvoje bebūtų, niekas neturi teisės jo žudyti. Nuo čia, pagarbos gyvybei, ir prasideda laisvė. Mes daug kalbam apie laisvę nuo Sovietų sąjungos, tačiau mes pamirštam, kad patys nebuvom laisvi savo valstybėje. Ir mes, dažnas, tuo didžiuojamės - o, Smetona, tai žmogus, tai gerai buvo. Apklausų duomenimis, lietuviai Smetonos valdymą mato kaip kažkokį aukso amžių. Tai yra klaiku. Čia nėra kuo didžiuotis.

Tačiau Lietuvos respubliką sukūrė ne kažkoks vadas. Lietuvos respublikos šaknys buvo demokratiškos. Ir mes turime kiekvieną dieną jas ginti nuo tų, kurie į jas kėsinasi, nuo tų, kurie kėsinasi į mūsų laisvę. Kas tai bebūtų – savi ar svetimi.

Sveikinu jus su vasario 16-ąja, su laisvės ir lygybės prieš Dievą diena!

Saulius

Sveiki,
Žudyti negalima - faktas. O kurie nežudo? "Laisviausia" šalis Amerika?:)) O gal švecarai, kuriems net karinė tarnyba kiekvienam privaloma? O tai gal Amerikoje 1930 buvo laisvė? O tai kur ji buvo? O gal pradėkime teigti tai, kad nendertaliečių genties vadas irgi buvo diktatorius? Kur nusiritam, ponai? Tik jo diktatūros dėka mes esame šiandien ir čia. O Pinočetas irgi buvo labai blogas? Tik pasižiūrėkime, kuri valstybė geriausiai gyvena Pietų Amerikoje? Smetona buvo diktatorius? Norėčiau padiskutuoti su tai teigiančiais išmanėliais gyvai:)> Yra keletas metodų įvesti tvarkai ir pastatyti valstybę ant kojų, nes juk sutikime - visi norime, kad mūsų močiutės gautų pensijas. Vienas iš būdų - mistinė demokratija ir rinkos ekonomika, bet girdėdami šias savokas iškart žinome, kad sąmoningam žmogui visa tai galima paaiškinti, o ką daryti su vagimi, nusikaltėliu arba žmogumi, kuris buvo mokytas vien tų dalykų? Žinoma, jam irgi galima paaiškinti, bet tik po 100 metų jis supras. O tvarkos ir gero gyvenimo reikia šiandien. Dažnai čia skaitau ir dažnai visiškai nesutinku su autoriaus ,,nuomone", kuri yra visada labai vienpusiška. Taika!

Karolis Jachimavičius

Suvaržyta kitais žodžiais. Suvaržyta žodžio laisvė, partijų veikla, politiniai oponentai etc.

okeana burbuls

Redukuota.

Karolis Jachimavičius

Kokia ta kitokia laisvės sąvoka?

okeana burbuls

Aš sakau, kad laisvės sąvoka (kalbant apie tautos laisvę) ar bet kokia kita sąvoka tada ir dabar skyrėsi. Ir skylelės pas tamsta, jei nedaskaitot iki galo.

Karolis Jachimavičius

Laisvė yra post II pasaulio karo terminas... Na ir skylelės pas tave.

Apie XVIII a. paskaityk čia - http://en.wikipedia.org/wiki/Libert%C3%A9,_%C3%A9galit%C3%A9,_fraternit%C3%A9
Čia šiaip, tiesiog apie laisvės idėjos evoliuciją - http://www.democracyweb.org/young/young2.php

Tai, kad Lietuva nesipriešino Smetonos diktatūrai, nereiškia, kad jis elgėsi moraliai. Prie Batiuškos verslininkai verčias, tai gali paskaityt kur nors internete. O Smetona taip pat ūkį reguliavo ir į jį smarkiai kišos. Kad ir žąsis liepė pirkt.

Kiek aš žinau, Mindaugo kulto tarpukario Lietuvoj nebuvo. Buvo Vytauto kultas (nes lenkai buvo priešai, todėl ATR buvo nekūl).

Sakai, kad nereikia alternatyvių istorijų, bet svarstai, kaip galėtų būti jeigu, kaip būtų, jeigu Smetona būtų palikęs liaudininkams valdžią. Juk būtų bolševikai atėję. Iš kur tu žinai?

okeana burbuls

Pats tu alternatyvščikas, lygini du dalykus pagal tą pačią šiuolaikinę mierą, kai vienas yra šiandieninis gyvas reiškinys, o kitas istorija.

O mano ta 'alternatyva' yra daugiau apie tai, kad nugalėtojai arba stipriausieji stato taisykles.

Nu, Smetona buvo dešinys vadukas, ir dar nuosaikus toks. Batiuška kairysis ir nelabai nuosaikus. Tuo tos diktatūros ir yra skirtingos. Ir tuo mums mūsiškė yra fainesnė. Ir kadangi tautai įkalta dievinti Mindaugą, tai Smetona toks kvazi-karaliukas ir buvo. Puikiai įsipaišo į visą lietuvių pasaulėvaizdį.

Tarptautinė teisė daug ką leido 1926 ir daug mažiau leidžia dabar. O tu lygini viską pagal 2011 metus. Nesąmonė ir tiek, nereikia jokių alternatyvių istorijų. O kur dar skirtingos aplinkybės ir panašiai

okeana burbuls

Laisvės sąvoka ir yra tarptautinė teisė, kur tautos tarpusavyje susitaria, kas bus kas. Tu kalbi post antro pasaulinio karo terminais. Tarpukariu, tai kas yra diktatūra, laisvė, teisė ir etc. biškį, o kartais ir esmingai, skyrėsi nuo dabartinės sampratos. Ir tikrai skyrėsi kaip į tai buvo reaguojama.

O esmė visada tokia yra, Karoli, viską sprendžia nugalėtojai ir tu tai žinai. Taip kaip CCCP sugalvojo, kad Lietuva pati prisijungė, taip Lietuva 1926 nusprendė, kad Smetona rules OK. Ir kadangi lietuviai esam, tai buvo paburbama po stalu ir tuo viskas baigdavosi. Ir dar mitinis sukilimas Tauragėj ar kažkur tai.

Kuo Lietuva ir Baltarusija panaši tai, kad patys daugiau (Baltarusija) ar mažiau (Lietuva) prileido vaduką prie lovio. Tačiau jei batiuška yra labiau kairys, tai Smetona daugiau dešinys buvo. Ir tuo, jis mums yra mielesnis ir jo diktatūra fainesnė. Nes jei prie batiuškos visi dirba visų labui ir neskelbia nuomonės soc. jautrias klausimais, tai prie Smetonos dirbo sau ir neskelbė nuomonės soc. jautriais klausimais. O turėt sau visad fainiau, nei šėrintis su kaimynu, nei jei ir negali pasakyt, kad tautos vadas durnas.

Karolis Jachimavičius

Dar vienas alternatyvščikas "kas būtų, jeigu". Aš vertinu ir sveika vertinti tik tai kas buvo, o ne kas galėjo būti. Įdomu būtų paskaityt istorikų bajeriukų šia tema, apie kautynes su jeiginiais...

Kad aplinkui vieni vagys, nereiškia, kad ir tu toks turi būti. Apie tarptautinę teisę aš iš vis nekalbėjau. Iš pradžių rinkimai ir laisva spauda Lietuvoje buvo, bet paskui atėjo Smetona su generolais ir jų nebeliko.

okeana burbuls

Bullshit. Stengtis padaryti geriau ir turėti padaryta yra du skirtingi dalykai. Tavo demagogija jau ima erzinti, kai pastebi tik detales, bet nepastebi bendro vaizdo.

Dėl diktatūros. Visos rytų Europos valstybės buvo diktatūros išskyrus porą išimčių. Tokie laikai buvo. Lietuva iš viso podukra buvo, kurią Lenkija vis bandė paskandint. Juo labiau, kad LDK visi suvokė kaip Lenkiją, o ne kaip dvi atskiras valstybes konfederacijoj. Jei ne suirutė Rusijoj ir vakriečių saloniniai žaidimai tautų apsisprendimo idėja, Lietuva būtų ir toliau buvus Rusijos provincija ir tokia likus visam laikui.

Tarptautinė teisė 1926 neegzistavo tokia, kokia yra dabar. Viena buvo tada, kita yra dabar. Tau kalbėti apie 1926 pagal 2011 situaciją yra. Nu, nesąmonė.

Karolis Jachimavičius

Nebuvo jokio aukso amžiaus. Visada reikia stengtis padaryti geriau.

Martynas

Na, galbūt kažkuria prasme Smetonos laikai ir buvo aukso amžius (kultūrine, architektūrine, Lietuvos krepšinio iškilimo, dar ko nors). Būtų labai kvaila tai neigti. Tik, žinoma, abejotina, koks buvo paties Smetonos indėlis į tai.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.