RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Švedijos laikraščio pirmasis puslapis

Tik atsigulk ir miršta. 

Moteris patenkinta vartosi su savo vyru ryto lovoje, už durų šaršaliuoja vaikai ir atrodo, kad niekas nuo jos veido negali nuimti šypsenos. Bet čia suskamba skambutis ir į ragelį sušvokščia kraupus balsas: "Čia aš, tavo mama". Pagalvojau, kad Pernillos August filmas "Anapus" yra kamerinės dramos stiliumi nufilmuotas siaubiakas. Galbūt tai buvo triukas pabrėžti, kaip viskas ekrane yra realu, tačiau geriau tai būtų buvęs siaubiakas.

Netikiu, kad ekrane ar kur kitur įmanoma reikšti tau nepatinkančias mintis joms neradus atsvaros kito veikėjo lūpose. Tai ta dviejų dukrų motina Leena (merginą prie širšių lizdo vaidinusi Noomi Rapace) išvyksta su šeima pas savo mirštančią motiną, apie kurią jos vyras ir vaikai apskritai nežinojo. Pakeliui į ligoninę ją užlieja prisiminimai ir susitikimas lėtai artėja. Prisiminimai apie sunkią vaikystę, kaip jos geriantys ir rūkantys tėvai bandė pradėti viską iš pradžių naujame bute. Jos tėvas, suomis Švedijoje, reiškia, kaimietis civilizacijoje, šneka, kad tris mėnesius neėmė nė lašo į burną ir tuoj pavarys. Bet palūžta ir stveria degtinės butelį, o jos sumušta motina sėdi, rūko ir kosti. Taip medžiagos kaltos dėl jos sunkios vaikystės.

Veikėjai, turiu pripažint, nevienbruožiai, nevienplaniai. Tėvai myli savo dukrą, tėvas svajoja ją išsivežti į Helsinkį, motina moko dirbti ir veda plaukti, o jų muštynes keičia aistringi susitaikymai. Tačiau dukra nori nuo to pabėgti ir atvykus į ligoninę pradeda save graužti ir eiti blogais motinos takais - geria, rūko, rėkia. Ir valo šepetėliu kriauklę, kaip išmoko vaikystėje. Viskas baigias tuo, kad motina miršta, dukra klykia, kad ji turėjo būti tuo metu su ja, vyras (Rapace sutuoktinis už kadro Ola Rapace) ją ramina, kad ji nekalta. Nors galėjo ir neapleisti motinos, dėl mirties tikrai nekalta.

Pažiūrėkite tą traumą, kaip August priešingais epizodais išlygina požiūrį į turtą, kaip kuria personažus ir kaip parodo 12-metę mergaitę šlapiais baltais marškinėliais. Būna taip, tikrai būna. Atsiminsit kaip žalojamas genitalijas pas von Trierą.

dengiame stogus danga renkas uzsakovai dirbam su garantija

stogus dengiame su garantija kreipkites teliafonu 862422193

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?
Lietuvis užsienyje
38%
Užsienietis jūsų gyvenamam Lietuvos mieste
62%
Iš viso balsų: 520

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.