RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Tegul jie pralaimi

Keista, kad Mantas Adomėnas, pats būdamas klasikinio lavinimo auklėtinis ir antikos propaguotojas, pasisakė ne už privalomą filosofijos kursą, o už vienos temos, vieno Lietuvos istorijos etapo išryškinimą.

Kodėl tai turėtų būti ne kursas apie aušrininkus ir varpininkus? Kodėl ne apie Lietuvos demokratiškus pamatus ir jų plėtotę? Kodėl ne kursas apie nepriklausomybės kovas prieš bolševikus, lenkus ir bermontininkus? Kodėl ne kursas apie valstybės nesipriešinimą? Kodėl ne privalomas fizinis paruošimas ir Lietuvos kariuomenės istorija? Kodėl ne Sąjūdžio istorija?

Tiesa, nė vieno iš jų toks sureikšminimas prieš kitus istorijas etapus nebūtų protinga.

Su pralaimėjimu mes vis dar nesusitaikėm, vis dar gyvenam alternatyvioj realybėj "Kas būtų jeigu". Laisvės kovos mums nėra tokios svarbios kaip po to, kas galėjo būti mušis, ginklais mojavęs ir pralaimėjęs pasipriešinimas. Kažkodėl Lietuvos istorijoje norime išryškinti susipriešinimą su Sovietų Sąjunga, padaryti jį pagrindiniu, pamiršdami kitus etapus. Lyg norėtumėm, kad tai niekad nesibaigtų ir galėtumėm nuolat jaustis disidentais, kandančiais milžinui iš požemių.

Bet apskritai mes esame viena geriausiai besipriešinančių tautų. Net sporte, civilizuotame kare, dažnai galime girdėti, kaip puikiai priešinamės. Siekiam ne laimėti, o norim, kad priešininkas pralaimėtų.
Karolis Jachimavičius

Neveikia.

admin

ei, kodėl neveikia jūsų RSS?

Karolis Jachimavičius

Kaip jie tą šlovę nori pasiskolint? Ar kas nors iš sąjūdiečių apsiskelbė kovoję 49-ais, 18-ais ir dar 1863ių sukilime dalyvavę? Čia tokie autoritariniai kėslai į švietimo politiką, grįsti ne siekiu kažkokių žmogaus savybių ugdymu ir visapusiško išsilavinimo, o kišimusi į istorijos pateikimą ir vertinimą. Įsivaizduok, ateini į univerą ir pirmiausiai pašlovini Ramanauską-Vanagą. Arba savo darbą pradedi nuo to, kaip kažkoks partizanas žeminėj Camus skaitė, o Camus - tai egzistencializmas, o egzistencializmas - tai filosofija, o filosofijos būna ir politinės, todėl tu dabar pakalbėsi apie Vokietijos romantizmo raidą.

Linas Jokubaitis

Ne taip supratau tavo intencijas. Sutinku, kad negalima is to daryt “pilietinio išsilavinimo stuburo”. Siuo atveju atrodo, kad politikai nori svetima slove pasiskolint.
Is to straipsnio man geriausia yra sita sovietine instrukcija: "Lietuvos Sąjūdis taip pat rekomenduoja knygą, iš kurios esą būtų geriausia mokyti pasipriešinimo istorijos."

Karolis Jachimavičius

Aš juk nesakau, kad reikia nemokyt, aš sakau, kad yra neprotinga tai daryti "pilietinio išsilavinimo stuburu".

Linas Jokubaitis

Karine prasme pralaimejo, nes net nebuvo imanoma laimet. Bet zodis partizanas padarytas is vokisko partei (parteigänger). Kaip ginkluoti politikai, jie smarkiai laimejo. Jei butu lietuviai buve kaip latviai ir estai, tai dabar turetume rusu virs 50%. Be to vokieciai pralaimejo abu karus, tai galetu irgi mokyklose apie juos nemokyt.

Martynas

Tas pralaimėjimas nebuvo toks jau ir pralaimėjeliškas, jei kalbama apie partizanus. Tai buvo pamatas ateities pergalėms, kurios kitaip būtų buvusios sunkiai įmanomos arba menkesnės. Keista, kad autorius to nepastebi.

(nod)

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.