RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Yes, we do

Tapatybe tapatybe, kada aš gražiausias?

Šį penktadienį buvau TS-LKD konferencijoj dėl tapatybės. Praėjo dveji su puse metų nuo partijų susijungimo, todėl jos minėjo trejų metų sukaktį ir klausė - kas mes tokie? Jungtinė konservatorių ir krikdemų partija, atsakyčiau aš. Jiems tai neatrodo taip aišku.

Turbūt kad patenkintų nekantraujančius žurnalistus, Andrius Kubilius kalbėjo ne paskutinis, o pirmas. Minėjo daug vertybių, kurių kiekvieną iliustravo skirtingais vyriausybės darbais. Lyg kiekviename darbe laikytųsi tik po vieną vertybę. Kalbėjo tvirčiau ir su didesniu įkvėpimu nei visada, ir jau buvo panašus į tikrą oratorių (tiesa, kai šeštadienį konservatorių susirinko daugiau ir Kubilius kalbėjo prieš Landsbergį, kiek mačiau per TV, tvirtumo jo balse visai neliko). Tačiau vėl citavo socdemo Obamos "Yes, we can".

Turbūt tam ir reikia tokių konferencijų - konservatoriai nelabai žino, kaip būti konservatoriais.

Mantui Adomėnui instrukcijų ir patarimų nereikia, tačiau jis kalbėjo kaip akademikas. Nors dažnai ir paaiškindamas tarptautinius žodžius, tačiau kartais vis tiek slysdamas savam rate, todėl nesuprantamai. Tačiau jis netiesiogiai sukritikavo Kubilių - pamirškite LDK, sakė. Tiesa, jeigu mes negerbiam Baltarusijos, Ukrainos ir Lenkijos, kaip mus gali gerbti Rusija. Supraskite, jūsų žygis dviračiais yra tuščias. The time is now.

Dar jis kalbėjo apie naujus naratyvus, pasakojimus. Mano galva, tai reiškia dalykų, kurie egzistavo tik istorijos fakultetuose atėjimą į lietuvių tautos sąmonę. Holokaustas juk čia kažkoks šalutinis dalykas, kuriame mūsų nebuvo, kaip ir bendra ir savanoriška istorija su Lenkija. Taip pat manau, kad galiausiai išlįs ir mažas naratyvukas apie abchazus, osetus, čečėnus ir tautų apsisprendimo laisvę, kartu su požiūrio "mano priešo priešas man draugas" bergždumu ir laikinumu. Juo naudojos konservatoriai artėdami su Gruzija, juo naudojasi Grybauskaitė bendraudama su Baltarusija.

Daugiau buvo ne taip įdomu. Kalbos apie dabarties spartą ir užmojų mąstą yra kūrenamos vidiniu nerimu. Nemanau, kad žmogus anksčiau apdorodavo mažiau informacijos, tik užuot žinojęs daugiau naujienų apie kitus žmones, skyrė dešimt sniego spalvų, matydavo lūžusias šakeles ir savo kiaulės būvį. Toks kontrrargumentas nuo kontros.

Šią savaitę Birutė Vėsaitė, turbūt praradusi viltį būti pakviesta į šokių laidą, užregistravo pataisas, kurias priėmus politikai negalėtų dalyvauti šokiuose ir dainose. Užsimojo riboti savo žodžio laisvę. Lyg neužtektų tokių kvailų reikalavimų kaip nuostata, kad politikų reklamos negali būti vaidybinės. Seimo narys - taip pat pilietis.

Šią savaitę Eurolygos rungtynėse tarp Milano "Armani Jeans" ir Atėnų "Panathinaikos" į aikštę kaip niekur nieko išbėgo Panathinaikos puolėjas Mike'as Batiste'as, nors praeitą savaitę tyčia užlipo gulinčiam varžovui ant galvos. Nepastebėjau, kad Lietuvos žurnalistai būtų paskambinę Eurolygos vadovybei ir paklausę kodėl. Jie juk pralaukė nepaklausę LKL pozicijos ir tuo atveju, kai "Žalgiris" sugalvojo neįleist Ryto žurnalistų. Kol neįsikišo Eurolyga.

Šią savaitę vienas Lietuvos kunigas nusileido iki pozityvistinio evoliucinio požiūrio į žmogų ir pareiškė, kad nesantuokinis seksas yra gyvuliškas veiksmas. Nors jis nežino kiekvieno ketinimų ir žino, kad ritualo laikymasis nebūtinai reiškia išpažinimą. Einu, pasirausiu spintoje jam etiketės.

Karolis Jachimavičius

Kokių komentarų kas baigėsi? Kad baigėsi gliukozės era ir įžengėme į eismo savireguliavimo epochą, tai aišku.

taspac

Karoli, ar tiesa, kad baigėsi(-asi) komentarų era?

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.