RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Žmogus žudosi

Dieve, atleisk jam, jis nežino, ką daro.

Šiandien per televizorių mačiau Gintarą Steponavičių. Šnekėjo kažką apie tai, kad vidurinės mokyklos keičia statusą į katalikiškas, nes šios gauna daugiau valstybės paramos, ir leptelėjo, kad privačios mokyklos turi gauti valstybės paramą.

Tai kame čia liberalizmas? Leiskit patiems statyt ligonines, leiskit privačias mokyklas, kelius, apsaugos firmas su policijos įgaliojimais, ir staiga iš kažkur atsiranda noras grįžti į valstybės glėbį. Ponas Steponavičiau, galbūt ir Maximai, ir Forum Cinemas, ir Omnitel reikia mokėt iš valstybės lėšų, nes jie privati nuosavybė? Travesty, kaip sako anglosaksai.

Nors tai nenuostabu, žinant, kad liberalų ideologija remiasi vien pelnu. Neturi perskyros tarp gėrio ir blogio, ir pasimeta. Kažkodėl liberalams Lietuvoje reikia priminti, kad jie liberalai, kad jie kovojo ne už socialistinę visur kišimosi ranką, o už ekonominę laisvę, privačią iniciatyvą.

come undone

Iš didžiosios, kad nepasimestų sąvokos. Suabsoliutintos, išpūstos. Nesupraskite klaidingai, aš visiškai nepritariu aprašytai logikai.

Kapitalizmas, labai grubiai – visuomenės santvarka, kurioje konkurencija siekiama maksimalaus pelno.

Karolis Jachimavičius

Kaip rašot, perskyra tarp krikščioniškos politikos ir liberalizmo visgi yra. Mano galva, liberalizmas yra pozityvistinė krikščionybė, kur viską galima paaiškinti protu, todėl kartais lengva jį pamesti. Konservatizmas, mano galva, daugiau remiasi kartų konfliktu, tačiau čia jau kita kalba.

O kas tas kapitalizmas? Ūkinė veikla žmogui yra natūrali, kiekvienas kruta.

Beje, kodėl žodžius blogis ir kitas rašot didžiąja? :)

come undone

Paprieštarausiu. Liberalai turi Gėrio ir Blogio perskyrą ir praktinis jos taikymas politikoje nelabai skiriasi nuo krikščioniškosios. Pataisykit, jei klystu, bet logika tokia:
Istorija rodo, kad demokratinis kapitalizmas yra vienintelė žmogiška ekonominė, politinė ir socialinė santvarka, vienintelė pritaikyta Gėriui;
Visi kiti rėžimai yra monstrai – iracionalios ir krauju susitepusios diktatūros;
To įrodymas: visi kas su "mumis" kovojo yra iš tos pačios Blogio sėklos. Fašizmas, komunizmas – tas pats Blogis;
Monstriniai rėžimai negali kurti racionalaus visuomenės projekto, turėti teisingumo idėjos ir tt. Monstrinių rėžimų vedliai – psichopatai. Juos vienodai turėtų tirti kriminalinė psichologija. Žmonės, kurie sekė jais, buvo vedami blogio ir destrukcinių jėgų;
Ir galiausiai, jei žmonės dalyvavo šiuose nusikaltimuose, tai tik dėl to, kad susižavėti Blogiu gali visi. Tokia galimybė kyla iš neapykantos Kitam. Todėl išvados dvi: mes turime palaikyti demokratinį kapitalizmą ir mokinti vaikus meilės Kitam.

Karolis Jachimavičius

Krikščionys.

come undone

„Neturi perskyros tarp gėrio ir blogio, ir pasimeta."

O kas ją turi ir kodėl nepasimeta?

Karolis Jachimavičius

Iš kur tas krepšelis privačioje mokykloje? Jo ten neturi būti. Nei krepšelio, nei, kaip Steponavičius kalbėjo, privačių mokyklų ūkių finansavimų. Privati mokykla tam ir kūrėsi, kad jai nereikėtų nuo valstybės priklausyt, o valstybė jai leido tai padaryti, nes tai privati iniciatyva, kuria grįstas verslas ir Vakarų civilizacija.

Ar jūs sutiktumėt, jeigu būtų apmokamos kitų verslų sąskaitos? Pavyzdžiui, valstybė sumokėtų už prekybos centro šildymą.

Apokalipsės raitelis

Labai geras atsakymas, todėl pratesim....
Jei valstybės finansuojamas "krepšelis" vienam mokiniui yra vienodas tiek valstybinėje tiek privačioje mokykloje, tai privatininkas kaip tik yra suinteresuotas suteikti kokybiškesnes paslaugas. Būtent dėl to kad jo veikla dar būtų ir pelninga. Kai tuo tarpu valstybinės mokyklos vadovybė gali sau leisti gyventi su principu "kur jūs dingsit iš povandeninio laivo", streikuoti, mitinguoti ir teisintis "kaip mokat, taip dirbam"
Mano nuomone, visai sistemai būt sveikiau jei visiems būtų sudarytos vienodos sąlygos, nei leisti šventajai nes ji "valstybinė" karvei gulėti ant kelio į mūsų visų ateitį.

Su pagarba

Karolis Jachimavičius

Todėl, kad privačios mokyklos tikslas yra pelnas, o kitų - ne.

Apokalipsės raitelis

Užeinam iš kitos pusės...
Jei mokykla įrengta pagal reikalavimus mokykloms, mokymo procesas organizuotas pagal ŠMM reikalavimus ir mokymosi rezultatai pripažįstami valstybės- tai kodėl mokymasis tokioje įstaigoje neturi būti vienodai finansuojamas, kaip konvencinių švietimo įstaigų? Vien dėl to kad tai nėra "valdiška"?
Nors Steponavičiui gera kalbėt- mokyklos tai finansuojamos iš savivaldybių biudžetų.

Su pagarba

step- on- avicius

liberalai eiliniai vagys ir tiek.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.