RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Rokas Grajauskas, frystailo pažiba

Paskelbus "Solomono" medžioklę, apsmuktkelnesni žmonės dažnai priskiriami prie įvairių klanų ir kitaip neteisingai apkaltinami.  

Kai Rokas Grajauskas užlipa ant scenos su mikrofonu, jo veidą ir patalpą nutvieskia šypsena kaip Češyro katino. Atrodo, kad tai šypsena jį šypso. Rokas, dieną gimnazistų teatro mokytojas, vakarais dažnai frystailina – laisvu stiliumi apdainuoja tai, ką mato, girdi ir jaučia. Kad geriau įsivaizduotumėt pavykusios žodinės improvizacijos akimirkos žavingumą, pažiūrėkite porą klipukų iš Jamos ir W (Jama save vadina Rokas, W – jo draugas gitaristas Arūnas Blažys. Rokas interviu norėjo duoti tik su juo).

-Tu pradėjai frystailą todėl, kad tau reikėjo teatro edukologijoj mokantis?

Rokas: Ne, ne, ne. Frystailą aš šiaip atradau, pamačiau MC Supernatural, jis yra nuostabus veikėjas, pats nuostabiausias visų laikų MC, koks kada nors vaikščiojo šioje žemėje. Labai jį analizavau, visaip žiūrėjau, ką jis daro. Daug, ką mes darom, yra iš jo, bet dabar pamažu atrandam savų dalykų, kur net jisai nedaro. Niekas nedaro žaidimo „Fuck filmus“ arba „Kalbų žaidimo“.

-„Fuck filmus“?

R: Turim tokį žaidimą, jis dar visai šviežias. Rugpjūtį „Sattoj“ mums gimė iš frustracijos, kad prastai mūsų pasirodymą organizavo. Įkvėpimui pasiimi tris filmus, kurie tave siutina. Kai buvo festivalis „Saulėtos naktys“, tai buvo „Kaukė“, „Forrestas Gumpas“ ir „Vienas namuose“. Sustumi, sustumi ant filmo, viską apie „Kaukę“, kiek kartų matei, kiek ten viskas, bla bla bla, kaip tas Jimas Carrey'is, ir pabaigoje visi pasako „Fuck filmus“ ir tu eini prie kito filmo.

-Yra įvairių kursų, kur garsūs aktoriai, kaip Andrius Žebrauskas, moko žmones improvizuot. Ar yra kažkoks receptas, kaip to išmokt?

R: Tam recepto nereikia. Improvizacija yra labai lengvai įtraukianti veikla. Kai tu vieną kartą pabandai, kai yra tas jausmas, kai ateini nieko nežinodamas, kas bus, atsistoji ir padarai kažką ir kažkas būna, visiems patinka ir tau toks uuooou. Pats nuostabiausias atradimas improvizacijoj tau būna „Aš nežinau, kad aš taip galiu“. Kai vieną kartą patyri tą jausma, jo nori dar ir dar ir dar. Ir taip užkabina. Nėra tokių dalykų kaip frystailo pamokos.

-Ar tam padeda teigiamai nusiteikusi publika?

R: Be abejo. Alytuj, atsimenu, buvom, buvo tūsovkė „Ežiukas rūke“, buvo 2010 m. sausio 30 d., buvo visiškas kosmosas. Arūnas: Dar turim savo rekordą, kurį pasiekėm „Be2gether“. Aišku, jis buvo nepaviešintas, neoficialus. Frystailinom tris valandas. R: Tris ilgas valandas. Valandą su viršum priešais mus grojo „Bix“ didelėj scenoj su stipria aparatūra. Tu save girdėjai tik atsistojęs prie kolonėlės. Jeigu stovi ant scenos, tu savęs negirdi, nes tu girdi tik „Bix“. Tai buvo su visokiais trukdžiais, su viskuo, sekinančios trys valandos.

-O koks tavo vaidmuo, Arūnai?

A: Šiaip gitara aš jau seniai grojau, mėgstu dažnai improvizuot.

R: Savamokslis.

A: Atsikūrinėjau visą muziką, tarara, ir taip atsitiko, kad mes atsitiktinai susipažinom su Roku, ir vieną vakarą su draugu nuėjom pas jį baraką. Atsimenu, kad grojo „Fugees“ gabalas „Vocab“, turėjau gitarą rankose ir aš automatiškai, jeigu girdžiu kažkokį kabinantį ritmą, atsikūriu ir groju tyliai.

R: O mane taip veždavo tas gabalas...

A: Jama tada užsuko garsą kompo, aš toliau grojau ir jis pradėjo varyt. Ir tada buvo „Uou, čia geras, kas čia buvo?“.

R: Tada, atsimenu, buvo pusvalandis. Pirmą kartą tai darydami, pusę valandos, aš prašnekėjau, jis pragrojo, su pauzėm, su viskuo.

A: Tada atsirado kitų instrumentalų, aš atsikūriu ir iškart darom. Iškart viskas kažkaip plačiai sulimpa ir staigiai išauga. R: Mūsų pleilistas labai geras: yra „Roots“, „Jurassic 5“, „Fugees“, „Souls of mischief“.

A: Net regiu varom.

-O jeigu publika priešiškai nusiteikusi?

R: Priešiškai nebūna. Aš nežinau, kur atėjus būtų visiškai priešiškai. Gal įmanoma ir taip, bet dažniausiai būna, kad visi tiesiog sėdi ir tyli. Tave tai taško, bet tu tyli. Bet šiaip sėdi ir tyli, nes tau įdomu. O yra tokių, kaip tam pačiam Alytuj buvo, kur tokia tūsovkė, kad visi lauke prisigeria ir ateina į vidų tik pasitūsint. Susirinko gal 300 žmonių ir po kiekvieno, jeigu tau gerai išeina, visi rėkia. Tokios yra frystailo tūsovkės, kur visus išnešė ir mus išnešė. Pats didžiausias malonumas.

-Ar įmanomi frystailo albumai?

R: Planuojam tokį dalyką. Įmanoma. Labai daug apie tai galvojau. Aš įsivaizduoju, kaip tai padaryt. Pasidaryt struktūrą, kuri tau būtų aišku, ir tu galėtum atsistojęs šnekėt bele ką, po to tai, kas tau patiko, palikti kaip stulpelį, kažką iškirpti. Bet padaryt taip, kad tu įrašytum albumą nepasiėmęs lapo ir tušinuko į rankas.

-O "Kalbų žaidimas", kur frystailini įvairiomis pasaulio kalbomis? Tu jų mokaisi tyčia?

R; Ne, tai yra jibberish (balbatavimas). Čia yra impro dalykas. Tu nešneki ta kalba. Nė velnio nežinai tos kalbos, tu šneki taip, kad taip skambėtų, kaip ta kalba. Tu šneki pseudo vokiškai ar pseudo prancūziškai. Visokiomis kalbomis buvo pageidavimų iš publikos pakalbėt – turkų, arabų, rumunų, eskimų, elfų, svahili. Tiesiog veli a la ta kalba.

-Turit pasekėjų?

R: Būtų labai įdomu. Kad kuo daugiau žmonių taip save atrastų. Kadangi aš esu mokytojas, būtų labai įdomu. Aš irgi kažkaip galvojau, kad pamėgint frystailo pamokas daryt.

-Improvizacijos?

R: Ne tik. Improvizacijos pamokomis aš ir taip užsiimu, nes aš teatro mokytojas. O frystailo, tos verbalinės rimuotos improvizacijos, kad aiškintis kažkaip teoriškai, kaip tai įmanoma, būtų labai įdomu. Ir pačiam pažiūrėt iš kitos pusės, ir kitam kažką suteikt.

-Ar bandysit kada nors dainuot?

A: Vieną vakarą "Artistuose" ir grojom, kai buvo mikrofonas ir man pastatytas. Vieną gabalą turėjom džemo, kurį aš dainavau grodamas. Paskutinį kartą, kai buvom susirinkę, sugalvojom, kad yra sąlygos, reikia daryt su priedainiu dalyką. Frystailo vienas stulpelis ir tada kažkokį priedainį.

R: Kad galėtum ateit ir iškart padaryt gabalą, kad nei pridėsi, nei atimsi, viskas, gabalas yra, keturios minutės, pavyzdžiui. Kaip parašytas. Buvom sukūrę "Cypress Hill" koverį "Kam sudeginai tiltus".

Svečias

Tas pats (:

tad

čia spėju tas pats bičelis, kuris impro 241 būna. kažkada mačiau fluxus

kamili

labai gera foto

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.