RSS

Surinkti turinį

Citata



Kadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

14 tūkstančių juodojo drakono medžiotojų neša pelną Giedriui Gliožeriui

Giedrius Gliožeris. 

Giedriui Gliožeriui nuo Naujosios Akmenės dar tik 22-eji, tačiau jis jau pragyvena nesiversdamas per galvą. Surrey universiteto Anglijoje informacijos technologijų absolventas suprogramavo vaidmenų žaidimą mobiliesiems telefonams, todėl dabar keliasi pagal vidinį žadintuvą.

 
-Koks tai žaidimas?
-„Black dragon“ (Blackdragon.mobi), žaidžiamas per naršyklę, skirtas žaisti telefonu. Žaidėjai žaidžia fantasy pasaulyje, turi kažkokį žmogeliuką, su kuriuo kovoja, renka daiktus, vaikšto po žemes, atakuoja kitus, stengiasi sustiprėti ir nugalėti visus, viskas atsinaujina, kai nugalimas juodasis drakonas. Jis yra pusiau taktinis, ėjimais, pusiau realiu laiku. MMORPG vadinamas. Žaidžia kažkoks skaičius žmonių vienu metu ir vienas su kitu santykiauja. Šiuo metu yra apie 14 tūkstančių registracijų per pusantrų metų be reklamos ar kitokių investicijų, žmonės patys atėjo. Ir dabar gali ateiti, užsiregistruoti, atsiųsti man žinutę, mano nikas „Dreamer“.
Žaidimas visiškai nemokamas, yra tik papildomos paslaugos SMSais ar PayPal. Žmonės perka daugiau energijos, daugiau gyvybių, kažką greičiau padaryti, į kitą žemę nusiteleportuoti, pačiam neiti, daugiau patirties gauni. Pavyzdžiui, teleportacija kainuoja 2 kreditus, priklausomai nuo šalies tai yra apie 20-60 lietuviškų centų.
 
-Iš to tu išgyveni, ar ne?
-Taip, iš to ir gyvenu. Metus.
 
-Kaip tai atsitiko?
Studijavau Anglijoj, buvo paskutiniai metai, neradau darbo. Artėjo Kalėdos, nusprendžiau likti Anglijoje ir kurti žaidimą. Sukūriau, paleidau gal sausio mėnesį, prasidėjo sesiją, pamiršau tą žaidimą. Balandžio mėnesį įsijungiu, žiūriu, ten žmonės žaidžia. Iš niekur nieko. Susidomėjau, pradėjau prižiūrėti ir apmokęstinau. Pradėjo eiti pinigai. Prie to ir likau, darbo nesiieškojau.
 
-Vienas kūrei?
Viską vienas, nuo A iki Ž.
 
-Ir piešei?
-Ne. Iš esmės yra nukopijuota iš kitų populiarių žaidimų, kurie yra bankrutavę. Kaip „Heroes of Might and Magic 3“. Nežinau, kopiratai veikia ar neveikia, bet ten yra pasiskolinta.
 
-O muzika?
-Kadangi tai yra per naršyklę, žaidimas yra tekstas, nuotraukos ir viskas. Nėra nei flešų, nei animacijų. Tu užpuolei, nugalėjai, išmokai burtą, bet pačio veiksmo neparodo. Turi įsivaizduoti.
 
-Ar tai gali išsivystyti į kažkokį didesnį žaidimą?
-Manau, kad potencialo kažkokio turi. Kadangi žmonės atėjo patys, manau, kad jiems buvo pakankamai įdomu, kad jie parekomenduotų draugui. Kadangi yra tokių, kurie žaidžia pusantrų metų, tai jie yra lojalūs. Taip jau gaunas.
 
-Per kiek laiko sukalei?
-Pradinę versiją gal per kokias dvi savaites. versija yra visiškai kitokia. Per tuos metus kelis mėnesius darbo tikrai sudėjau. Dabar padaryčiau žymiai geriau, matau, ko reikia žaidėjų bendravimui reguliuot. Kartais jie taip susipyksta, kad net feisbuke aiškina, o vienas net grasino man teismu ir tėvu policininku, kad jį kažkas gėjum pavadino.
 
-Perspektyvus verslas, ar ne?
-Man buvo svarbu, kad nereikia eiti į darbą nuo 9 iki 5.
 
-Ką veiki, kad nedirbi?
-Gyvenu. Susitinku su draugais, keliauju. Lengvu tempu gyvenu, niekur neskubu.
 
-Galvoji plėst kažkaip?
-Manau, kad potencialo turi, bet atskirai skirti daug darbo nežadu. Prieš kelias savaites manimi susidomėjo socialinis tinklas per mobiliuosius eskimi.com, lietuvių įmonė, kuri turi daugiau nei 2 milijonus vartotojų, daugiausia Afrikoje ir Azijoje. Jie pasiūlė kažką kartu vystyti, tad darysim tą patį žaidimą kitu vardu ir aš pasieksiu jų vartotojų bazę.
 
-Ką žaisdavai vaikystėj?
-Iš esmės, vienintelis žaidimas, kurį žaisdavau būdavo „Heroes of Might and Magic 3“. Už jokio kito neužsikabindavau. Niekad nebuvau geimeris.
 
-Pereidavai žemėlapius ant sunkiausio lygio?
-Šiek tiek pereidavau.
 
-Kokia buvo tavo mėgstama civilizacija?
-Priklauso nuo to, kaip žaidi. Jeigu su draugais, renkiesi vieną. Fortress buvo ta įdomi, ta pelkė. Galinga buvo.
 
-O tavo žaidime irgi yra skirtingos civilizacijos?
-Yra paladinas, barbaras, druidas ir nekromanseris. Nekromanseris mokamas papildomai.
 
-Žmonės sako, kad nuo žaidimų gali išsivystyt priklausomybė. Kaip manai, ar tai tiesa?
-Taip, manyčiau, kad tiesa. Yra tokių žmonių, kurie su žmonom išvažiuoja, bet vis tiek žaidžia, sako, mane žmona kankina, išsivežė į miškus, o aš noriu tik žaist savo žaidimą. Ir man skundžiasi tuo. Vadinas, yra tokių žmonių. Jie gauna pinigų, tam išleidžia.
 
-Jie negali nežaist?
-Tegu žaidžia, man neskauda juk.
 
-Tau neskauda, bet tu gali nežaist.
-Aš galiu. Čia žmogaus laisvė. Jeigu žmogus yra priklausomas nuo žaidimo, rūkymo ar gėrimo, tu jam neuždrausi. Gali jį gydyti, vesti į centrą, galbūt yra tokie... Čia dar nėra pati didžiausia blogybė.
 
-Ar pažįsti tokių geimerių, kurie, kaip pasakoja, praleido keturias dienas prie kompo, nieko nevalgė, išvežė su greitąja?
-Ne, neteko tokių sutikt.
 
- „World of warcraft“ žaidi?
-Ne. Man būtų naudinga profesiškai pažaisti, bet nežaidžiau ir neįsivaizduoju, kas ten vyksta.
 
-Ar kuri dar kažką be „Black dragon“?
-Turiu minčių dar vienam žaidimui, turiu projektą su kitu žmogumi, pagal užsakymą darau. Yra minčių išskaidyti pajamas, ne tik nuo to vieno priklausyti. O su šituo žaidimu, manau, man tiesiog pasisekė.
 
-Kada naujas žaidimas?
-Nežinau. Labai sunku planuot. Spalio 8 d. turiu bilietą į vieną pusę į Bankoką, Tailandą. Planuoju ten pusmetį pakeliaut, kažkiek dirbdamas, tad kada naujas žaidimas sunku pasakyt.
 
-Bet iš esmės tau Lietuvoj gerai, ar ne?
-Lietuvoj gerai kol šilta. Kai bus šalta, žmonės bus paniurę, bus tokia bendra depresija, gana liūdna. Dėl to ir noriu išvažiuot. Vasarą pagyvent čia tikrai smagu yra.
 
-Turi fanių, kurios tave persekioja?
-Ne, ten dauguma vyrų, tik vienas filipinietis man rašinėjo, koks aš esu cute.
 
-Kaip manai, kaip viskas atrodys po 20 metų?
-Nemanau, kad labai radikaliai kas nors keisis. Keisis žmonių santykiai, jau dabar juos keičia technologijos. Dažnai ir padeda... Manau, kad virtualus gyvenimas bus vos ne tikras. Bus laba i maža perskyra. Manau, tada nuo feisbuko jau negalėsi atsijungt. Jeigu išjungs, eisi miegot, nes nebus ką veikti. Kažkas tokio, nežinau...

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.