RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

On-line: Therapy?

Didžiausio pripažinimo aštriai grojantys šiaurės airiai (?) Therapy? susilaukė 1993-94 metais.
Čia vienas iš skiriamųjų grupės ženklų.

Vėliau rokerių sėkmės kreivė tik smuko nepaisant to, kad High Anxiety [2003] albumas buvo ne ką blogesnis už Troublegum [1994].

Nekreipdami dėmesio į pardavimų rodiklių kritimą ir sumažėjusią fanų armiją Therapy? toliau įrašinėja albumus ir pristato juos ištikimiausiems gerbėjams. Lietuviai turėjo progos jų pasiklausyti pirmame be2gether festivalyje.

Pirmadienį (2009-03-23) buvo išleistas naujas (dešimtas studijinis) trio ilgagrojis Crooked Timber. Muzikantai teigia (ir nemeluoja), kad įrašas sufokusuotas labiau į ritmą nei į melodiją. Jis energingas ir piktas kaip IRA kario spjūvis į šiuolaikinį (britišką) roką.

crookedtimber

Uroborui pavyko užmegzti Vilnius-Belfastas ryšį ir surengti mini interviu su grupe. Į klausimus atsakinėjo bosistas Michaelas McKeeganas.

-Niekas dabar nebeperka įrašų. Ar jūs galite gyventi kurdami muziką ir grodami ją gyvai?

-Nesakyčiau, kad „niekas" neperka albumų, bet aš manau, kad daug kam pinigų leidimo idėja tam, ką jie gali parsisiųsti arba nusikopijuoti pas draugą nemokamai, yra labai nepatraukli. Kaip įrašinėjantis atlikėjas, aš mačiau kaip pasirodė ir dingo vinilas, kasetės pakilimą ir nuopuolį ir „auksinį stebuklą", kuris buvo kompaktinė plokštelė. Daugumoje atvejų tai buvo senų įrašų ir gerbėjų eksploatavimas, bet man atrodo, kad reikia judėti su naująja technologija dėl milžiniškos keitimosi failais įtakos ir t.t.

Aišku, mes galim pragyventi iš grupės ir mes turim kelis skirtingus pajamų šaltinius. Mums pasisekė, kad mes turim globalią lojalių fanų bazę ir išleidom kelis labai gerai pirktus albumus paskutiniame praeito amžiaus dešimtmetyje ir ši istorija, plius mūsų tęsiamos pastangos daryti geresnius ir geresnius įrašus leido mums daryti tai, ką mes mėgstame daryti. Mes nepasikliaujame nei senos „nostalgijos" keliu, kad žmonės ateitų mūsų pažiūrėti, nei ignoruojame ar atsisakome pripažinti grupės didžios istorijos.

Esu susirūpinęs parsisiuntimais todėl, kad jaunesnėms/mažesnėms grupėms yra žymiai sunkiau gauti padorią progą eiti savo kūrybos keliu. Dauguma tam tikro amžiaus žmonių, niekada „nepirko" muzikos, todėl mes rizikuojame turėti kartą, kuri muziką mato kaip „bevertę", t.y. neturinčią piniginės vertės nepaisant meninės pusės. Manau, kad mes matome to daugiau ir daugiau su leiblais, kurie nepasirašys su grupėmis sutarčių, kurios neturi garantuotų „hitų" (kas yra nesąmonė), taip pat tokių kūrėjų, kurie tai daro vieni nepriklausomu keliu, su boutique leiblais ir leidžia tik skaitmeną.

-Ko jūs tikitės iš Crooked Timber?

-Asmeniškai ir kolektyviai mes manome, kad tai geriausias įrašas, kurį mes padarėme ir mes tuo be galo didžiuojamės. Retai turime lūkesčių „komercine" prasme, bet mano pagrindinis noras yra, kad į šį albumą žmonės galėtų įsitraukti ir mėgautis artimiausiais mėnesiais ir metais. Jis neturėjo būti „blykstelėjimo keptuvėje"/greitos sėkmės albumas, mes norim, kad jis turėtų ilgaamžiškumo ir užvestų mus šias dainas groti tolimoje ateityje.

-Ar sutinkate lietuvių savo muzikinėje aplinkoje? Ar manote, kad Rytų Europa turi tam tikrą bendrą skonį?

-Sakysiu atvirai, nepažįstu lietuvių nei asmeniškai, nei muzikoje. Kas dėl „tam tikrų skonių", manau, tai gali būti šiek tiek patronuojantis būdas uždėti etiketę tautai ar regionui. Šiaurės Airijoje, iš kur esu, daug stereotipų apie šią šalį, tad vienas dalykas, ką bandau ir darau, yra laikyti žmones asmenybėmis nepriklausomai nuo jų kilmės.

Dainą Enjoy The Struggle galima nemokamai parsisiųsti iš grupės svetainės.

Atsisveikinimui - saldžiausias šlovės laikų prisiminimas.


ztkp.lt (Paulius)

OMFG. Respektux už interviuxą. Kai buvau b2g ir jir grojo, tai atrodė, kad aš vienas ne pirmą kartą juos ir apie juos girdžiu...

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.