RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Nesėkmės fenomenas

kvj_tit

Sveiki,

Praeitą savaitę „Delfi“ (na, bent vieną tvirtą įsitikinimą jie tai turi) paskelbė tyrimą apie lesbietes ir jų pritapimą darbe. Viena skundžiasi, kad ją nervina „visas tas heteronormatyvumas“ (jūs jau matote, kaip ji įsivaizduojamai braukdamasi nagais veidą pasakoja savo draugeliui), kitą nervina, kad ji prisipažino lesbijaujanti ir dabar visi ją traukia per dantį.

Humoro jausmas kitaip dar vadinamas draugiškumu. Vienam darbe iš manęs juokėsi dėl tikėjimo, odos spalvos, automobilio, kilmės vietos, išsilavinimo, neišsilavinimo, lyties, pomėgių, tolerancijos alkoholiui, maisto preferencijų, vardo ir kitų dalykų. Bet lesbei tai nejuokinga, nes jos pasirinkimas yra ypatingas ir negali būti nuvertintas iki kasdienio ir įprasto. Ji – LESBĖ!

Panele.lt pajuto konkurenciją nuo interneto žemumų ir parašė perspėjantį pasakojimą apie Eveliną Taškiną. Pasirodo, kažkas drįsta nekęsti selebričių atvirai, be kaukių ir ilgų komentarų. Kaži ar apskritai yra nors vienas žmogus ne iš „Panelės“ draugų aplinkos, kurį ji būtų gražiai aprašiusi. Ar tai 16-metė manekenė Italijoje, ar 18-metis modelis Paryžiuje, visi jie nusipelno užslėptos pagiežos. Galbūt tai ne vien tik iš neapykantos aplinkai, bet ir iš nemokėjimo rašyti – kaip dabar pamenu tą gražų vakarą, kurį sugadino kelios vieno redaktorių Arnoldo Lukošiaus faktinės klaidos dviejuose puslapiuose apie Sacha Baroną Coheną.

Na, bet panelėms geriau žinot. Gal keturiasdešimtmečiai geriau žino, ko joms reikia. Man svarbesnė Lietuvos ateitis, o jos ateitis – ir Algio Ramanausko rankose. Jis pasirašinėja sutartis, kad tik jo kalboje nebūtų jungtukų „tad“ ar „bei“, o teisinių priemonių imamės ko nors bijodami ar nuogastaudami, tačiau tokio požiūrio pateikimas kaip paniška jungtukų baimė jam atrodo petkevičiškas šmeižtas, todėl jis ketvirtadienį mynė man ant kojos ir jau antrą kartą grasino duoti į snukį. Vienos kadencijos politikas jis ir tikrai nykus – vertindamas „Opus 3”grupės konkurso“ mėnesio finalo dalyvius jis nė karto nesugebėjo suartikuliuoti sklandesnės negu „man patinka“ nuomonės, o geriausias jo argumentas buvo „nes visiems patinka“. Tik užlipęs ant scenos pražydo penkių sekundžių solidumo žiedu. Ar jis daugiau netraukia, ar jau pasirušė būti „pabuvusiu savivaldybės nariu?

Naujiena man buvo galimas „Lietuvos Ryto“ bankrotas, tačiau nekeista naujiena – atsiverti lrytas.lt ir žiūri: čia kairėj Valatkos vaga, čia dešinėj – Vainausko vaga, kurioje likę daug naivumo, kad galima internete užsidirbti iš naujienų plačiajai publikai. Kaži kiek žurnalistų per mėnesį būtų galima išlaikyt už vienos dienos „Lietuvos ryto“ tiražą? Tai būtų greičiau, paprasčiau, skatintų interneto plėtrą (nejaugi dar yra viduriniosios klasės paskolininkų, neturinčių interneto?), o ir ryšio tarp puslapio ir laikraščio retai matos (skamba atsargiau nei iš vis nematau).

MTV šią savaitę patvirtinto gyvenantys be programų direktoriaus. Tomas Ramanauskas nėra programų direktorius, jis atsakingas už kanalo ženklą Baltijos šalyse, už laidų idėjas ir pateikimą, tačiau nėra programų direktorius. Jeigu idėja gera – gerai p.Ramanauskui, jeigu kas nors blogai, ar kokie įstatymai pažeisti, ar dar kas nors, tada programų direktoriaus nėra. Ar taip?

Čia ir slypi MTV nesėkmės fenomenas. Kai kanalas kūrėsi, atrodė, turėjo užtekti jo atėjimo fakto, kad žmonės būtų suintriguoti, tačiau tuo metu buvo mestos didžiulės pajėgos ir turbūt nemenkos lėšos kanalo žinomumui kelti – publicistų (neskaitant vadovo) ir montuotojų skaičius buvo lygus. Taip nukentėjo laidos ir galiausiai ambicingiausias projektas – lietuvizuoti „Pimp my Ride“ – pasirodė praėjus dviems metams nuo kanalo įkūrimo. Kaip sako britai, MTV buvo all mouth, o ir dabar jau primena ne regioninę, o entuziastinę televiziją internete. Epic fail.

Tuo tarpu Detroite:

[gallery link="file" orderby="ID" lightboxsize="full"]

cetuz

words stumble before start, kai sakoanglosaksai.

Karolis Jachimavičius

Jau rišliau, bet dar nepakankamai. Kaip ir sakiau, folkloras yra tai, kieno autoriaus nustatyti neįmanoma. Šaunu, kad tu žinai. Taip pat šaunu, kad seki kūrybinės industrijos problemas, tačiau aš kalbėjau ne apie teisės taikymą, o apie teisės kūrimą. Aš visai nenoriu turėti reikalų su teisės taikytojais.

cetuz

na, galėtų būti aišku, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, bet ir vėl gi - kūryba gali nuo to išlaisvinti, tik žmonėms sunkiai dar sunkai sekasi suvokti, kad už "autorinių teisių" egostroking'ą yra svarbiau naujas vertės efektas, kuris sukuria kitokio samoningumo produktus.

Ar o gal norėjai pasakyti, kad "benamiai vaikai" aka "nežinomų autorių darbai" nesukuria vertės tavo "atvaizdų paieškos" idealizacijai, kuri šį kart skamba yt kaltinimas tech.visuomenės aplinkai tam tikru "nesugebėjimu" , ir tuo pačiu daryti išimtis pretekstams panašiomse temose, kuriose dažnai reiški kitokią nei ši nuomonę.

p.s.
kaip pvz: juk "Untitled _ Uknown" gabalo pavadinimas realiai manęs neatleidžia nuo "The Beatles _ My Penis" kūrinio panaudojimo galimybių laisvės. Remiksavęs jį ir paplatinęs, greitai gausiu baudą nuo Sony, kurios negalėsiu apginti su "suraskit man dainų paieškos variklį" nuomone.

Karolis Jachimavičius

Tai kūryba praradusi autorių. Parodykite paiešką, kuri veikia pagal atvaizdą, ir aš jus patenkinsiu savo rankom.

cetuz

"Folkloras" - čia toks slaptas ginklas prieš pederastų sukurtą "intelektinės nuosavybės" kultą?

Karolis Jachimavičius

Skaityti rubrikos pavadinimą "folkloras".

cetuz

Foto iš Detroit'o yra Mitch Cope'o. Skolindamasis ne vieną jų, galėjai ir paminėt.na, gražios Lietuvos ateities vardan.

taukai

viskas taip ir yra

LJ

Nezinau, uz ka taip kliuna Ramanauskui, bet man tai tik pakelia nuotaika, nes kaip bepaziuresi cia pelnyta yra.

Karolis Jachimavičius

Atkiščiau raktikaulį.

kaspasakemiau

Galetu Ramanauskas duot tau i snuki ir butu ramu.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.